ВажноНајновијеОстало

Јованчевић први у Љубљани у скоку у даљ и трећи на 100 метара

Перјаница Атлетског клуба Црвена звезда, Страхиња Јованчевић, тријумфовао је у скоку у даљ на првом такмичењу балканских нација у атлетици, које је одржано у Љубљани, док је у трци на 100 метара заузео треће место.

Страхиња је до победе у скоку у даљ дошао скоком од 7,71 метара, али је имао јачи ветар у леђа од 2,2 метра у секунди, од дозвољаних два метра, па му се овај резултат неће водити као нови лични рекорд, који и даље износи 7,64 метара. На такмичењу у Љубљани имао је и резултат од 7,62 уз изразито снажан ветар у леђа од 4,2 метра у секунди. У трећој серији остварио је скок од 7,61 метара уз дозвољен ветар од 1,2 метра у секунди, па ће му овај резултат бити уписан као најбољи ове године, бар за сада, јер је евидентно да је млади Звездин атлетичар у одличној форми. Друго место је заузео хрватски скакач Сањин Шимић са 7,67, а исту дужину остварио је и Турчин Алпер Кулаксиз, али је имао слабији други скок. Јованчевић је био и трећи у трци на 100 метара са 10,91 и тако донео доста бодова Србији на овом такмичењу.

Од Звездиних чланова, за Србију су се у Љубљани такмичили још и Милош Тодосијевић, који је заузео пето место у скоку у вис са прескочена два метра, затим Ивана Огњановић, која је у троскоку завршила на шестој позицији са 12,13 метара и Ивана Петковић, седмопласирана у трци на 100 метара са препонама разултатом од 15,02 секунди. Србија је заузела четврто место у коначном поретку са 71 освојеним бодом. Коначан пласман: 1. Словенија 102, 2. Хрватска 84, 3. Турска 80, 4. Србија 71, 5. Румунија 71, 6. Бугарска 67, 7. Босна и Херцеговина 34, 8. Македонија 5.