ВажноВатерполоНајновије

Пораз против Орадее на турниру у Румунији

Ватерполисти Црвене звезде поразом су стартовали на турниру “Николај Рујинши“, који се од петка до недеље одржава у Орадеи. Домаћин турнира савладао је београдске црвено-беле резултатом 12:7.

10672225_485794158224161_2692935719445859672_nАктуелни шампион и победник Купа Србије наступио је без првог голмана Дениса Шефика и најновијег појачања Ивана Рацкова, а на слици десно можете видети како су Румуни потписали назив клуба са грешком, имена и презимена појединих играча црвено-белих уз грб фудбалског клуба, и превод Звездиног имена на румунски језик.

У првој деоници водила се велика борба, а Орадеа је са два поготка доскорашњег ватерполисте Звезде, Марка Аврамовића први пут стигла до два гола предности. Прву четвртину добили су са 4:3, а до полувремена су увећали вођство на 6:4. Почетком треће четвртине Никола Ешкерт је постигао свој други гол на мечу и смањио заостатак, али је домаћи састав и ову деоницу решио у своју корист и повео са великих 9:5. Црвено-бели нису успели да смање резултат у последњем периоду, па је румунски тим славио са убедљивих 12:7.

Најефикаснији у екипи Дејана Савића били су Виктор Рашовић, Никола Ешкерт и Александар Његован са по два поготка, док је један гол постигао Димитрије Обрадовић. На другој страни највише погодака је постигао репрезентативац Румуније Тиберију Негреан и то четири, по чему је био и најбољи на мечу.

Орадеа – Црвена звезда 12:7 (4:3, 2:1, 3:1, 3:2)

Црвена звезда: Драксимовић, С. Рашовић, Колашинац, Танкосић, Томашевић, Ешкерт 2, Бјелић, В. Рашовић 2, Ранђеловић, Његован 2, Драшовић, Обрадовић 1, Тановић. Тренер: Дејан Савић

Наредни меч на турниру у Орадеи Звезда игра у суботу од 17 часова и 15 минута против мађарског Солнока, који је у првом мечу изгубио од ОСЦ-а резултатом 7:11.