Јовићев погодак за минималну победу против Рудара из Костолца

Фудбалери Црвене звезде у понедељак су на помоћном терену београдске Маракане одиграли контролну утакмицу против трећелигаша Рудара из Костолца и славили са 1:0. Шансу су добили играчи који због познатих проблема са лиценцом нису имали право играња у првом колу, као и млађи фудбалери, а гол одлуке постигао је талентовани Лука Јовић на асистенцију Николе Антића у 23. минуту.

10557291_769862526407979_3138673690288360168_nЦрвена звезда – Рудар Костолац  1:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона Црвене звезде. Гледалаца: 50. Судија: Немања Петковић. Стрелац: Јовић у 23. минуту.

Црвена звезда: Кахриман, П. Ђорђевић, Планић, Јовановић (од 50. Мбођ), Антић (од 69. Митровић), Гогић, Јовић (од 54. Караклајић), Ристић (од 50. Јокић), Босанчић (од 46. Ахчин), Гаврић (од 69. Чикић), Деспотовић (од 69. Н. Ђорђевић).

Рудар Костолац: Станојевић (од 70. Лангура), И. Милосављевић, Н. Јовановић (од 83. У. Јовановић), Станић, Петровић (од 46. Лазић), Муљајић (од 75. Станковић), Н. Стојановић (од 46. Д. Јовановић), С. Стојановић (од 46. Димитријевић од 88. Л. Јанковић), Стевановић (од 82. Катић), Милојевић (од 82. Миловановић), М. Милосављевић (од 70. Павлов).

У првих 15 минута није виђено много тога занимљивог у игри, да би Милош Босанчић у 16. минуту имао један озбиљан покушај да затресе мрежу гостију, али је био за мало непрецизан. Већ у 23. минуту црвено-бели су стигли до предности поготком најмлађег играча у екипи. Лука Јовић је након асистенције новајлије Николе Антића са неких 12 метара послао лопту у доњи леви угао гола тима из Костолца. Одличне партије пружили су млади дефанзивац Вукашин Јовановић и појачање из крушевачког Напретка Ненад Гаврић. Прилику да затресе мрежу имао је и Ђорђе Деспотовић у 54. минуту, али је његов ударац главом са десетак метара зауставио чувар мреже Рудара Станојевић. Гаврић је био константна опасност по противничку одбрану, а по уласку у игру у другом полувремену врло повољан утисак оставио је Сенегалац Мамаду Мбођ, који је показао чврстину у дуелима и одличну игру у скоку. Он ће и у наредном периоду покушати да се наметне тренеру Ненаду Лалатовићу и избори се за потпис уговора са шампионом Србије.