ВажноЕвропска такмичењаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори савладали Реал Мадрид и постали прваци Европе!

Jуниори Црвене звезде нови су прваци Европе! Они су данас у „Медиоланум Форуму“ у Милану у финалу Евролиге савладали Реал из Мадрида:

Црвена звезда – Реал Мадрид 55:42.

Од самог старта утакмице изабраници Слободана Клипе кренули су врло агресивно, одбрана је радила добар посао, али је проблем био напад где није било много добрих решења, па је на семафору после првих 10 минута стајало 13:11 за Црвену звезду. У другој деоници није се много тога променило. Реал Мадрид је искључиво до поена долазио преко свог тамнопутог играча Нианга испод коша, који је користио своје одличне атлетске способности како би долазио до поена. Углавном смо у целом првом полувремену гледали резултатску клацкалицу, много добрих одбрана и јако мало добрих решења у нападу. Ипак, тројком Војислава Стојановића шест секунди пре краја првог полувремена, Звезда на одмор одлази са 28:24.

У трећој четвртини црвено-бели додају гас. Коначно креће и много боља игра у нападу, а расположеном Стојановићу придружили су се и Аранитовић и Ракићевић, па је после само два минута треће четвртине Црвена звезда имала прву двоцифрену предност, 34:24. До краја деонице црвено-бели су рутински противника држали на солидној разлици, да би прави завршни ударац тек задали у четвртој деоници.

На самом старту последњег периода Црвена звезда ставља до знања Реал Мадриду да жели да заврши посао што пре. Александар Аранитовић преузима ствари у своје руке и води Звезду до +18, 53:35. Испоставиће се, превише и за моћни Реал Мадрид.

Црвена звезда – Реал Мадрид 55:42 (13:11, 15:13, 16:11, 11:7).

Црвена звезда: Кенић, Анђелковић 2, Остојић 2, Стојановић 9, Ракићевић 9, Јековић 6, Раданов, Миладиновић 4, Радовановић 6, Симанић, Аранитовић 15, Лазаревић 2.

Реал Мадрид: Јуста 4, Рико 1, Де ла Руа 3, Магдевски 2, Де ла Фаја, Ндиаје 2, Касибабу 7, Бланко, Мулеро 2, Нианг 19, Кате 2.