ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши савладали Железничар – 34:29!

Рукометаши Црвене звезде у оквиру 7. кола плеј-офа Суперлиге савладали су Железничар из Ниша резултатом 34:29 (15:18).

Црвена звезда је лоше отворила меч, скоро идентично као против Радничког и скупо плаћала своје грешке. Железничар је користио неповезаност домаћина и лако стварао предност. Повеле су Нишлије и са четири гола, давали голове превише лако, али је Павлов из седмерца постигао гол за 15:18. Брајовић и Анђелић су головима одржавали прикључак.

У другом полувремену довољно је истаћи податак да је Железничар постигао 11 голова, а Црвена звезда заиграла много борбеније и ангажованије. Успели су играчи Ненада Перуничића да каналишу велику нервозу и смање почетничке грешке на мининум, а у нападу играли доста сигурније. Детаљ који је преломио меч је гол Стефана Алчаковића из контре за 26;25, а претходно је пресекао напад гостију. Алчаковић је био меч винер, а за 30:27 је поново украо лопту и погодио из контре. Павлов, Кајганић, Анђелић и Нешовановић су головима тотално срушили деморалисаног противника. Млади Цупара је заменио Косановића на голу и успео да са неколико одбрана да сачува предност Црвене звезде и својим саиграчима улије сигурност. На крају, заслужена победа Црвене звезде, трећа у плеј-офу, после одличног другог полувремена и фуриозног финиша.

У следећем колу, Црвена звезда гостује „Вечитом ривалу“ на Бањици.