ВажноКошаркаНајновије

Пораз кошаркашица у трећем мечу финалне серије

Кошаркашице Црвене звезде поражене су на гостовању против екипе Радивоја Кораћа резултатом 74:79 у трећој утакмици финалне серију плеј-офа. Психички изузетно тежак пораз за црвено-беле, јер су водиле током највећег дела утакмице, а у последња три минута прокоцкале су седам разлике и постигле само два поена. Кораћ сада води са 2:1 у серији, али нема предаје до самог краја !

182Домаћи састав је у првој четвртини повео са 7:5 преко Тамаре Капор, која је поентирала уз фаул и реализовала додатно слободно бацање, а затим је уследила серија црвено-белих од 11:2, у којој је Иванка Матић постигла четири поена, а Мирјана Бероња једну тројку из угла. Звезда је била доминантна у скоку, па су покупиле доста лопти и у нападу и у одбрани. Александра Станаћев је поентирала под кошем и убацила додатно бацање за плус девет (22:13) у финишу прве деонице, а затим је Снежана Чолић тројком у последњој секунди смањила на 16:22, после првих десет минута игре.

Звезда је тројком Иванке Матић вратила предност од плус девет (27:18), али је Кораћ за врло кратко време серијом од 8:0 пришао на само поен заостатка (26:27). Драган Вуковић је морао да затражи минут одмора, што је дало резултат, јер је Звезда мини серијом од 5:0 стигла до вођства од 32:26 након тројке Милице Деуре, која је недуго после тога убацила још један далекометни шут за плус седам (35:28). Кошаркашице Радивоја Кораћа су до краја прве четвртине смањиле Звездино вођство на три поена разлике (37:40).

На почетку трећег периода игре домаћи тим стиже до изједначења (42:42), али црвено-беле брзо узвраћају преко Александре Црвендакић и Иванке Матић и поново долазе до вођства (49:44). Расположена Ања Ступар је убацила четири поена, а Јелена Антић је погодила за ново изједначење (52:52). Оба тима су уложила велику енергију и борбеност, па је у тим тренуцима било прегршт офанзивних скокова под оба коша. У великој борби екипа Кораћа само за кратко долази до предности од 54:53, а затим узвраћа Тина Јовановић са два поготка из рекета и враћа Звезди плус три (59:56), а Тамара Капор је смањила на пола коша (58:59) на крају треће четвртине.

Мирјана Бероња је на почетку последњег периода игре тројком донела Звезди предност од четири разлике (62:58), али је истом мером нешто касније узвратила Снежана Чолић. Александра Црвендакић је фаулирана при шуту за три поена и реализовала је сва три пенала, а затим је поентирала и Иванка Матић за вођство Звезде од 69:63 на истеку 34. минута. Овај резултат је дуго стајао на семафору после грешака и промашаја оба тима. Поготком Мирјане Бероње црвено-беле су стигле до седам поена предности (72:65) на нешто више од три минута пре краја, а онда је Јелена Максимовић са пет поена у низу изједначила на 72:72 у 39. минуту. Сања Мандић после фаула Александре Црвендакић погађа једно слободно бацање и Кораћ прелази у вођство од 73:72. Изгубиле су играчице Звезде још једну лопту у финишу и направиле фаул, а Снежана Чолић је погодила оба пенала за 75:72. Црвендакић је смањила на 74:75 само 12 секунди пре краја и прекинула агонију Звезде у нападу. Бероња је морала брзо да прави фаул, а Снежана Чолић је још једном погодила два слободна бацања, а затим и украла лопту Александри Црвендакић и поставила коначних 79:74. Црвено-беле нису имале времена ни да упуте последњи шут, који не би ништа променио.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Александра Црвендакић са 19 поена и девет скокова. Иванка Матић је убацила 16 поена уз девет скокова, а Александра Станаћев 14 поена, седам асистенција и пет скокова. Недостајали су погоци Тине Јовановић, која је постигла шест поена уз 13 скокова. У екипи Кораћа 15 поена је постигла Снежана Чолић, а 13 Јелена Максимовић. Да не побеђује увек бољи тим говори и индекс корисности, који је убедљиво био на страни Црвене звезде (85:72). Црвено-беле нису искористиле ни доминацију у скоку (41:23), а победе их је коштао знатно већи број изгубљених лопти (19:11) и слабији шут из игре (40:52 одсто).

Радивој Кораћ – Црвена звезда  79:74 (16:22, 21:18, 21:19, 21:15)

Дворана: Спорт Еко. Гледалаца: 200. Судије: Павлица, Вукановић и Стрика.

Радивој Кораћ: Чолић 15 (4 ас, 2 ил), Б. Станковић 2 (2 ск, 2 ул), Антић 12 (5 ул, 4 ас, 2 ск), Топузовић 8 (2 ск), Ј. Јовановић 4 (2 ск), Мандић 4 (4 ск, 2 ил), Максимовић 13, Брајковић 2 (5 ск), Ступар 8 (4 ск), Милић, Капор 11 (4 ил). Није играла: Станчић.

Црвена звезда: Бероња 9 (2 ск, 2 ас, 2 ил), Ј. Станковић, Деура 8 (2 ил), Станаћев 14 (7 ас, 5 ск, 4 ил), Црвендакић 19 (9 ск, 2 ас, 4 ил), Ђоковић (2 ил), Т. Јовановић 6 (13 ск, 2 ул, 2 ас, 2 ил), Матић 16 (9 ск, 2 ас, 3 ил), М. Јовановић 2. Нису играле: Бошковић, Војиновић и Папић.

Екипа Кораћа има предност од 2:1 у победама, а пред стручним штабом Црвене звезде биће велики посао да мотивише кошаркашице после шока у финишу сусрета и испуштене предности од седам поена. Чињеница је да су црвено-беле имале бољи индекс корисности у сва три меча у финалној серији, али у два нису успеле да стигну до победе иако су много више минута имале предност од ривала. У сваком случају Звезди до трофеја и даље недостају само две победе и мора се пронаћи снаге да се најпре узврати ударац Кораћу на домаћем терену.