Важно Кошарка

Кошаркаши декласирали Црнокосу пред 500 гледалаца

Кошаркаши Црвене звезде у 6. колу Суперлиге у Београдском „Пиониру“ савладали су Црнокосу 109:68 и учврстили се на првој позицији са свих шест победа.

Црвено-бели почели су утакмицу у петорци Џенкинс, Блажич, Липовиј, Митровић, Катић. Поменута петорка одлично је отворила утакмицу, повела са 13:6, па са 21:13 ношена одличном игром Рашка Катића који је у том периоду убацио 10 поена. Ипак, до краја четвртине, Црнокоса прави серију 8:0, па је после 10 минута на семафору стајало 21:22

То је изгледао био сигнал изабраницима Дејана Радоњића да „додају гас“ и схвате да не могу победити утакмицу, ако се не заложе максимално. Звезда од почетка друге деонице преузима вођство и константно га увећава, а седмим поеном Тејића у 13. минуту црвено-бели одлазе први пут на двоцифрену разлику, 32:22. После неколико минута добре кошарке на обе стране терена, Црвена звезда одлази на полувреме са 49:32. Одличну другу четвртину црвено-бели су добили 28:10

Друго полувреме у петорци Црвене звезде почео је Бобан Марјановић, што је био његов први улазак у игру данас. Марјановић је од старта кренуо да игра како зна, а Звезда да подиже своју предност, па је после само три минута игре у другом полувремену Звезда имала +20, 58:38. У том делу утакмице потпуно је доминирао Бобан Марјановић који је убацио 11 поена за мало више од шест минута у игри, а Звезда из минута у минут подизала своју предност. Врло брзо Звезда је поенима Лазића дошла до +30, 69:39. До краја треће четвртине, наш тим је само увећавао предност и врло лако дошао до 82:45, а трећу деоницу црвено-бели су добили 33:13.

Последња деоница не доноси ништа ново. Звезда наставља у истом ритму и у таквомодносу снага Црнокоса нема шта да тражаи. На отварању последњег периода у петорци Звезде поново се нашао Бобан Марјановић, као и Јака Блажич који је већ део утакмице до тада одгледао са клупе. Црвено-бели наставли су да увећавају своју предност, а у главној улози је поново горостасни центар Звезде Марјановић, који убацује нова 4 поена, лупа блокаде, просто доминира на паркету. Изабраници Дејана Радоњића први пут долазе до +40 у 34. минуту, када своју трећу тројку погађа Украјинац Олександар Липовиј, а семафор показује 91:51. До краја утакмице гости нису успели да ураде ништа конкретније, па ни да ублаже пораз.

Црвена звезда – Црнокоса 109:68 (21:22, 28:10, 33:13, 27:23).

Дворана: Пионир; Гледалаца: 500; Судије: Николић, Нинковић, Миловановић.

Црвена звезда: Ребић 5 (5 ас), Митровић 10 (8 ск), Лазић 10, Блажич 8, Симоновић 3 (3 ас), Марјановић 15 (7 ск), Раденовић, Катић 16, Нелсон 2, Џенкинс 11 (6 ас), Липовиј 13 (3/5 за три), Тејић 16 (8 ск).

Црнокоса: Јањушевић 11, Вујошевић 9, Ђорђевић, Папић 4, Милошевић 2, Петронијевић 9, Радић 9, Станимировић 5, Павловић 4, Рондовић, Станојевић 14, Огњеновић 1.