КошаркаМлађе категорије

Јуниори Звезде рутински у полуфиналу

Селекција Црвене звезде Телеком до 18 година потпуно је оправдала улогу фаворита коју је имала уочи четвртфиналног меча на завршном турниру за јуниоре који се одржава у сали ОШ Душко Радовић у Нишу. Црвено-бели јуниори савладали су Слободу из Ужица резултатом 83:61 и на тај начин се пласирали у полуфинале где их у суботу од 16 часова и 30 минута чека Младост из Чачка.

Изабраници Слободана Клипе су наметнули свој ритам од почетка меча па су захваљујући чврстој одбрани и великом броју лаких поена већ после пет минута дошли до двоцифреног вођства (13:2). Ужичани су се определили да готово читав меч играју зону, али су црвено-бели увек налазили добра решења.

У завршници првог полувремена и почетком другог Звезда је на крилима разиграног Марка Тејића направила серију 14:1 и стекла до тада највећих 22 поена предности (47:25). До краја утакмице чета тренера Клипе је задржала чврстину у одбрани и мирно привела меч крају.

У редовима победника истакао се Војислав Стојановић са 23 поена, осам скокова и пет украдених лопти, а пратио га је Марко Тејић са 19 кошева и четири скока.

Црвена звезда Телеком – Слобода Ужице 83:61 (18:11, 22:14, 20:18, 23:18)

Поене за Црвену звезду Телеком постигли су: Аранитовић 9, Анђелковић 5, Трајкоић, Остојић 4 (7ск), Цветиновић, Стојановић 23 (8ск, 5ул), Поповић, Лазаревић 11, Јековић 6 (5ск), Тејић 19 (4ск), Стајковски, Миладиновић 6.