ВажноЕвропска такмичењаКошарка

Уникс – Црвена звезда: ‘Ајде играј и бори се!

Многи су најављивали и очекивали убедљив пораз прошле седмице у Арени. Они мало оптимистичнији су се надали барем минималној победи, чисто да не изгубимо на ддомаћем терену. Међутим, они на паркету су веровали  у себе, знали како да се супротставе највећем фавориту за освајање Еврокупа и дошли до убедљиве победе, 63:52.

Седам дана касније, време је за реванш. Чека нас иста екипа, са евентуално једном променом, у  зависности од здравственог стања центра Вујукаса који се повредио у првом мечу. Све о овом тиму и играчима сте могли да прочитате у прошлонедељној најави. Данас ћемо само додати Уникс ове сезоне испраћа своје противнике са 22,5 поена разлике, у просеку.

Црвена звезда им је нанела тек трећи пораз у сезони, међутим, претходна два су дошла у мање битним утакмицама, када је Тринкијери доста ротирао и одмарао играче. Први озбиљан пораз су доживели у београдској Арени пред 22736 гледалаца.

Улог је био велики, притисак са трибина још већи, а противник сувише чврст и агресиван. Екипа која даје у просеку изнад 80 поена, стала је те вечери на свега 52. Кајмакоглу, од којег су, поред Гаудлока, очекивало највише, стао је на 5 поена. Уосталом, Гаудлок је једини који је завршио меч са двоцифреним учинком, и то највише захваљујући пропустима Звездине одбране у првом полувремену.

Звезда је у свакој, осим у првој четвртини, имала серије које су јој омогућавале вођство, међутим, имала је и минуте празног хода које је противник користио да се врати  у игру. Међутим, 8 минута без постигнутог коша у последњем периоду и само 4 поена за свих 10 минута, нешто  је што се у Европској кошарци, на овом нивоу није могло очекивати. Сјајна одбрана, преузимања, контрола скока, нервоза противника, све је то допринело коначном резултату.

Главно питање које се поставаља гласи: да ли је 11 поена довољно?

То нико не зна. На паркету ће их поново бити 5 на 5, на трибинама неће бити притисак домаће публике ни приближан оном из Арене, на клупама два тренера која у овом делу сезоне вероватно већ знају све један о другом.

Нису нам давали много шанси ни у првом мечу, сада нам дају још мање. После онакве победе у Београду, у  случају било каквом резултата у  Казању, бићемо поносни на ове играче и захвални за све што су нам пружили и што ће нам пружити до краја сезоне.

Уникс Казањ – Црвена звезда Телеком, среда, 17:00, Баскет Хала, Казањ