ВажноКошаркаНајновије

Кошаркашице демолирале Спартак

Кошаркашице Црвене звезде декласирале су Спартак из Суботице у Београду резултатом 84:54 у 24. колу Прве женске лиге Србије на дан када су пре 35 година њихове славне претходнице постале првакиње Европе. Црвено-беле су серијом од 15:0 преломиле меч почетком друге четвртине, а до краја су само увећавале предност и то без најбољег стрелца Александре Црвендакић, која је пропустила овај меч.0062

Спартак је изненађујуће добро отворио меч и повео најпре са 4:0, а затим и са 8:5. Ипак, та предност је трајала само у првих неколико минута, јер су се у редовима Звезде разиграле Иванка Матић и Милица Деура, па је после првих десет минута на семафору резултат гласио 20:11 за домаћи тим.

Милица Деура није могла да промаши на почетку друге четвртине. Нанизала је седам узастопних поена за вођство од 27:11 и велику серију Звезде од 15:0, коју је тада прекинула Данијела Граховац. До полувремена су се у домаћем тиму истакле Нина Ђоковић и млада Александра Катанић, па је Звезда на велики одмор отишла са 17 поена вишка (39:22).

У наставку су расположене биле Јелена Станковић, Тина Јовановић и Милица Деура, па је Звезда на истеку 25. минута стигла и до плус 27 (53:26). Иванка Матић је у финишу трећег периода игре забележила шест поена и црвено-беле су отишле на безбрижних 31 разлике (63:32).

За разлику од мечева у Купу, где није била на свом нивоу, Иванка Матић је овога пута блистала као и у већем делу сезоне. Постигла је осам поена у низу за Звезду у четвртој четвртини за вођство од 38 поена разлике (76:38) у 35. минуту. До краја меча се истакла и Мина Јовановић, а гошће су преко најбоље играчице Адријане Кнежевић успеле да мало смање високу предност Звезде. Црвено-беле су још једном лако изашле на крај са нејаким ривалом захваљујући доминацији у скоку, великом броју асистенција и довољно прецизним шутем за два поена. Индекс корисности је био убедљиво на страни домаћег тима и то 104:43.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Иванка Матић са 26 поена, девет скокова и одличним шутем за два поена 15-12. Милица Деура је убацила 15 поена. У екипи Спартака истакла се Адријана Кнежевић са 21 поеном и шест асистенција.

Црвена звезда – Спартак  84:54 (20:11, 19:11, 24:10, 21:22)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Ивановић, Раденовић и Милорадовић.

Црвена звезда: Бероња 7 (4 ас, 3 ул), Станковић 6 (6 ск, 2 ас), Деура 15 (3 ск, 3 ул), Арсенић 2 (7 ск), Станаћев 4 (6 ас), Дубровина, Ђоковић 8 (5 ск, 3 ул), Т. Јовановић 8 (6 ск, 5 ил), Папић (3 ск, 2 ас), Матић 26 (9 ск), М. Јовановић 4 (5 ск, 4 ас), Катанић 4.

Спартак: Сутуровић, Бошњак, Вида 3 (4 ск), Кекезовић 5 (4 ас, 2 ул), Веселиновић 12, Лаковић 6 (8 ск, 3 ул), Граховац 4 (2 ск), Шкрбић, Ковачевић, Скочајић, Миловановић 3 (4 ск, 3 ил), Кнежевић 21 (6 ас, 5 ск, 6 ил).

Црвена звезда је обезбедила друго место два кола пре краја лигашког дела шампионата. Изабранице тренера Драгана Вуковића имају скор 21-3, док је екипа Радивоја Кораћа прва са учинком од 23 победе и једним поразом. У следећем колу Звезда гостује у Нишу против екипе Студента.