ВажноДомаћа такмичењаОдбојка

Звезда победом отворила плеј-оф

Црвена звезда, на најбољи могући начин започела је плеј-оф, победом над Младим Радником.

Копривица игра на позицији либера.
Гости боље отварају овај меч, долазе до +4 (2:6), па Николић тражи тајм-аут. Предност је одржана до првог техничког тајм-аута. Противник долази и до +5 (5:10). Петковић је у налету, резултат је смањен (11:12), па противнички тренер реагује тајм-аутом. Противник одлази са +3 на други технички тајм-аут (13:16). Везује наш тим три поена након тога, па је резултат изједначен (16:16). Одлицно је сервирао Буцуљевиц, али је и прекинуо серију сервис грешком. Узвраћа противник истом мером (16:19), па Николић тражи тајм-аут. Млади радник осваја још један поен након тога. Наш тим везује два поена (18:20), али затим противник везује три (18:23). 4 сет лопте има Млади радник. Користи другу и резултат је 0:1 (21:25).

Поново боље крећу гости, па је Николић принуђен да тражи тајм-аут (0:4). Након петог поена противника, наш тим постиже први поен у овом сету, а затим везује још два (3:5). Предност је одржана до првог техничког тајм-аута (6:8). Играло се поен за поен након тога, а затим наш тим долази до изједначења (12:12), а блок Околић-Буцуљевић доноси и прво вођство за наш тим. Црвена звезда има два поена предности пред одлазак на други технички тајм-аут. Околић одлично сервира, па противнички тренер тражи тајм-аут (18:14). Још два поена везују наши одбојкаши након тога и одлазе на +6. Црвена звезда долази до седам сет лопти. Мунћан (сервисом) користи прву и резултат је 1:1 (25:17).

Врло изједначено на почетку трећег сета, наш тим има минималну предност пред одлазак на први технички тајм-аут. Ас поеном, Млади радник прелази у вођство (9:10), наставља се игра поен за поен, па наш тим прелази у вођство (13:12). Наш тим води и са 15:13, а пред одлазак на други технички тајм-аут, Црвена звезда има поен вишка. Још два поена за наше након тога (18:15). Тајм-аут Млади радник. Прилази противник на поен заостатка (20:19), па и наш тренер тражи тајм-аут. Враћају се наши на +3 (22:19), нови тајм-аут. Буцуљевић блоком наставља серију, а затим противник везује два поена (23:21). Црвена звезда долази до три сет лопте, користи другу и води са 2:1 (25:22).

Млади радник боље отвара четврти сет (3:6), па Николић реагује тајм-аутом. Предност је одржана до првог техничког тајм-аута. Противник први осваја поен након паузе (5:9). Прилази наш тим на -2 (8:10), а затим и поен заостатка (10:11). Блок доноси изједначење (12:12), а након грешке противника, наши воде, па и противнички тренер тражи тајм-аут. Стоиловић наставља серију одличним сервисом (14:12). На други технички тајм-аут Црвена звезда одлази са три поена предности. Наш тим први постиже поен након паузе, а затим противник прави серију од 4:0 и резултат је изједначен (17:17). Одговара Црвена звезда серијом од 7:0 (сервиси Буцуљевића) и долази до седам меч лопти. Прву користи и осмим узастопним поеном наш тим осваја четврти сет, а тиме и меч – 3:1 (25:17).

Утакмици присуствовао, и састављао извештај: Стефан С.