Европска такмичењаКошарка

Јуниори декласирали Цедевиту и пласирали се у финале

Кошаркаши Црвене звезде настављају са доминацијом на квалификационом турниру Евролиге у Београду. Овога пута, након три победе у групи, у полуфиналу су савладали, тачније, декласирали Цедевиту, резултатом 95:48 (26:17, 20:8, 29:8, 20:15)!

juniori

Наши момци су од првог напада стекли предност, која је до краја меча само увећавана. Већ након првих десет минут, Звезда је имала +9 (26:17), а у наредних двадесет минута гостима је допустила да постигну свега 16 поена! Било је +9, па +21, затим +42 и на крају великих +47!

И овај меч, који је на папиру требало да буде тврд и неизвестан, доказао је да су Звездина деца доминантна на овим просторима. Тренер Клипа дао је шансу свим играчима осим Стајковског и сви су играли од седам до двадесет шест минута. У финалу, Звезда ће играти против ИНСЕПА, са којим се састајала и претходних сезона.

Најефикаснији играч био је Стојановић, са 23 поена, док је Лазаревић био најбољи скакач, са 10 ухваћених лопти и индексом корисности 27.

Црвена звезда: Аранитовић 8п, 6ск, 3ас, Анђелковић 4п, 2ск, 6ас, Доровић 8п, 4ск, Остојић, Кенић 4, Стојановић 23п, 5ск, 3ас, 2бл, Ракићевић 3п, 3ск, 2ас, 2укл, Лазаревић 10п, 13ск, 3ас, 2укл, 2бл, Јековић 14п, 6ск, 2ас, Радовановић 17п, 4ск, 5ас, Стајковски, Миладиновић 4п, 3ск.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.