Европска такмичења Кошарка

Звезда тројкама обезбедила осмину финала Еврокупа!

Црвена звезда је добила кључни меч  у петом колу друге фазе Еврокупа. Савладан је Билбао Баскет резултатом 81:85.

bilbao

Није се много шанси давало црвено-белим кошаркашима пред овај. Одиграли су три меча претходног викенда на Купу Радивоја Кораћа који су и освојили. Имали су проблема на путу до Билбаоа, њихов авион је једва слетео у Билбао. Доживели су велико и емотивно и физичко пражњење. Али ништа од тога није спречило наше кошаркаше па по ко зна који пут ове сезоне ураде неочекивано. Неочекивано за оне који не верују у њих и тренера који  их води.

Прву и трећу четвртину су одиграли одлично. Јако у одбрани, сигурно и лако у нападу. У другој су постигли само 12 поена, дозволили противнику да се врати у игру. У последњем делу је било неизвесно до самог краја. Међутим, када је било најбитније, Блажич и Драгићевић су погађали тројке, а Нелсон помогао са линије слободних бацања.

Цела екипа је одлично шутирала за три поена (11/22), али је поново одлична одбрана у одлучујућим тренуцима донела превагу и победу Звезди.

Најефикаснији у Звезди је био Блажич са 20 поена, а пратили  су га Драгићевић са 16 (7 скокова) и Нелсон са 13 (6 асистенција).

Пренос по четвртинама сте могли да пратите на нашем сајту.

Прва четвртина:

Звезда стартује у петорци: Нелсон, Блажич, Симоновић, Раденовић, Марјановић. Први напад припада гостима. Кавалиускас отвара меч поенима из одбојке. Блажич узвраћа тројком у следећем нападу. Затим и Раденовић погађа тројку. Након серије 8:0 за Звезду, Мумбру је погодио. Нелсон погађа још једну тројку. Звезда у прва четири минута туче Билбао њиховим оружјем. Са друге стране, Билбао је већ забележио 3 офанзивна скока. +5 за Звезду након 5 минута игре. Симоновић је промашио прву тројку за Звезду, али Билбао наставља да маши шутеве, који и долазе из јако тешких позиција. Блажич погађа за два. Катић  и Драгићевић играју у финишу четвртине. Габриел погађа прву тројку за Билбао. Узвраћа Џенкинс за два, 13:19 на два минута до краја. Катић је поентирао у последњем минуту за Звезду, Драгићевић ставио тачку тројком далеко од линије и на крају четвртине резултат је 17:25.

Друга четвртина:

У првом минуту домаћи праве серију 5:0 и смањују предност Звезде. Након прва два минута без коша, тренер Црвене звезде је затражио први тајм аут. Лазић прекида тројком серију противника, наставља се Звездин рафал. Уследио је период игре без поена на обе стране, Звезда има и даље +2 на половини периода. тројком Пилепића, домаћи прелазе у вођство. Узвраћа Драгићевић. Марјановић се вратио у игру након другог фаула Катића и одмах погодио из окрета, Звезда и даље одржава предност. Изједначење, 33:33 на два минута до краја првог полувремена. Нелсон краде лопту и закуцава., Мумбру погађа на другој страни. Раденовић леђима ка кошу поентира, последњи напад имају домаћи. На крају полувремену је нерешено, 37:37.

Раденовић и Блажич су постигли по 7 поена, Драгићевић 6 уз чак 5 ухваћених лопти.

Трећа четвртина:

Звезда почиње у петорци као на старту меча, а Пилепић отвара друго полувреме својим поенима. Марјановић прекида серију Пилепића поенима уз фаул. Поново  Звезда у прва два минута тешко долази до позциције за шут. Нелсон у сјјаном продору, поново води Звезда! Поново Нелсон, сада са линије слободних бацања. Марјановић наставља Звзедину серију која сада износи 9:0, а тајм аут тражи клупа Билбаоа. Рампа Марјановића! Мумбру погађа тројку из контре. 44:46 води Звезда након 4 минута игре у трећем делу. Симоновић уз звук сирене за два поена из даљине! Још једна одлична одбрана Марјановића, али је Блажич заустављен у контри. Погађа тројку Јака Блажич у следећем нападу. Форсирају игру кроз рекет играчи Билбаоа и коначно успевају да прођу. 48:53 води Звезда на три минута до краја. Габриел поново пробија Катића и погађа уз фаул. Џенкинс вечерас нема своје вече, не погађа како смо навикли да гледамо. Драгићевић погађа и трећу тројку на мечу за коначних 57:60.

Четврта четвртина:

Покушава поново Џенкинс, али не погађа. Катић прави на старту своју 4. личну грешку. Марјановић погађа слободна бацања. Узвраћа Бертанс управо преко Марјановића. Још једна сјајна одбрана Марјановића након којег Гримау добија техничку грешку. Џенкинс не може чак ни слободно бацање да погоди вечерас. Звезда није искористила овај поклон Гримауа. Нелсон је промашио две тројке заредом, а Гримау коначно погађа и то уз фаул. Нерешено је након 3 минута игре, 62:62, тајм аут тражи Радоњић. Драгићевић одлично игра испод коша, први пут погађа за два, а Гримау поново погађа уз фаул Нелсона и Билбао прелази у вођство на 6 и по минута до краја.  Звезда у овим тренуцима излази из бонуса, Џенкинс има 4 личне грешке. Наставља серију Билбао, воде 69:64, нови тајм аут Црвене звезде. Марјановић из окрета још једном. Поново Гримау добија фаул, четврта лична и за Нелсона. Билбао иде на +7, што је критична граница за коначну калкулацију. Драгићевић још једном погађа из даљине, али за два. Погађа Нелсон уз сирену за -3, а 3 минута до краја. Гримау враћа на 5 разлике. Користи Нелсонов проблем са фауловима. Блажич се некако провукао до коша. Драгићевић за три, нерешено је!!! Последњи минут меча. Блажич погађа тројку из ћошка! 75:78! Серија Звезде 2:12. Погађа Мумбру, тајм аут за Звезду. Блажииииииич са 8 метара! Сада иде на линију слободних бацања Словенац. Не користи  их, погађа са клупе Мумбру. 80:81 на 11 секунди до краја. Фаулиран је поново Блажич. Сада погађа Јака оба бацања. На другој страни Бертанс погађа једно. Нелсон је фаулиран. 7,5 секунди до краја. Погађа Адмирал оба. Крај меча, 81:85! Црвена звезда иде у осмину  финала Еврокупа!

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.