Домаћа такмичењаРукомет

Рукометаши славили против Мораве (27:26)

Рукометаши Црвене звезде победили су Мораву 27:26 (15:15) у „Шумицама“ и тако прекинули неугодан низ од три меча без победе. Најефикаснији су били Анђелиц и Алчаковић са по 7 голова, голман Косановић одбранама у последњем минуту сачувао тријумф.

IMG_5138-1Када је домаћин Црвена звезда ове године гледамо веома узбудљиве мечеве. Није био изузетак ни овај дуел, иако је противник била Морава, претпоследњи тим на табели. Црвено-бели су добро отворили меч па стали. Када се очекивало да узму залет и одлепе се, Морава је хватала прикључак. Два вођства од по два гола нису била довољна за прво полувреме.

У другом делу резултатска клацкалица, али и благо речено – необјективно суђење. Ситуација је кулминирала пред крај утакмице када је Црвена звезда већ добар период играла са два играча мање, Морава имала сваки напад седмерац. Очекивало се у појединим тренуцима да судија искључи и голмана. После нове одлуке на штету Црвене звезде, непостојећег седмерца, тренер Ненад Перуничић је устао против неправде и ушао на терен. Играчи су, такође, негодовали, а и малобројна публика се пробудила. Ипак, неправда је ујединила играче Црвене звезде који су предвођени Стојковићем и Алчаковићем, затим и Павловом, дошли до предности, коју је сацувао голман Косановиц јос једним одбрањеним седмерцем, а касније је зауставио и покушај из игре гостију.

Какав је био критеријум судијског тандема из Новог Сада довољно говори да је Морава имала 10 седмераца, Косановић зауставио 4, а Црвена звезда 16 минута искључења. Са друге стране Морава 6 минута искључења, Црвена звезда 4 седмерца. Наставља се непоштовање Црвене звезде.

У следећем колу, последњем пред паузу, Црвена звезда гостује Металопластици, у Шапцу.

Црвена звезда – Морава 27:26 (15:15)

Хала: Шумице.