Европска такмичења Кошарка

Звезда својом игром погурала Панатинаикос у ТОП16

Кошаркаши Црвене звезде вечерас играју утакмицу од које им зависе шансе за пролаз у ТОП16. Противник и арена као да нису могли бити тежи, Панатанаикос и чувена ОАКА арена. Меч почиње у 20:30, а текстуелни пренос ћете моћи да пратите и на сајту МЦЗ.

dzenkins_paoПретходни меч у у Пиониру завршен је после продужетака резултатом 86:90, за Панатанаикос.

Прва четвртина:

Звезда стартује у петорци: Нелсон, Лазић, Шилб, Раденовић, Марјановић. Повела је Звезда након минута игре, први кош дао  је Раденовић. Закуцавање Шилба из контре у следећем нападу. Без примљеног коша Звезда након три минута, још једно закуцавање, сада Марјановића. Батисти погађа прве поене са линије слободних бацања. Поново сјајна сарадња центарске линије Звезде, ново закуцавање Марјановића. Поново Панатинаикос прави проблеме зонским пресингом и тројком Мачиулиса смањује брзо предност црвено-белих. За само два минута домаћи су преокренули резултат. Враћа се Зввезда у вођство, поново смо заиграли добро у одбрани. Рашко Катић је био најзаслужнији са 4 поена. Игра се у финишу кош за кош, две тројке су погодили домаћи, Звезда ниједну из три покушаја. Прва тројка, Џенкинс! Враћа Кари. Крај прве четвртине, 20:21, 6 поена Катића, 5 Џенкинса.

Друга четвртина:

Кари наставља где је стао, сада шутем за два. Враћа се Звезда у вођство, поново из контре. Сада је поентирао Нелсон који је био прилично слаб у првој четвртини. Кари је на путу да одигра најбољи меч у сезони. Шилб делује помало уморно, скоро 15 минута је већ на паркету. Средином друге четвртине, предност Звезде је и даље само један поен, тврда кошарка се игра од почетка, а у овим тренуцима се доста греши на обе стране. Већ два минута нема промене резултата. Изједначење на два минута до краја, нова тројка Мачиулиса. Шилб једноставно нема више снаге, превише греши, али у нападу за сада без грешке Катић и Марјановић, ново закуцавање овог другог. Цветковић добија прилика у последњем минуту првог полувремена. Домаћинско суђење је нешто што дефинитивно иде на руку домаћим играчима, нарочито кад је лопта код Дијамантидиса, али на то се већ рачунало. У последњи напад  ПАО улази са поеном предности и Дијамантидис погађа из невероватног продора и то десном руком. Резултат на полувремену је 37:34, у овој четвртини 17:13. Марјановић 8 поена, 9 Катић.

Трећа четвртина:

Поново Звезда лоше почиње трећу четвртину. Домаћи лако увећавају предност на 5 поена. Звезда без идеје у нападу, нико не сме да преузме одговорност за шут. Укупно 6 поена за пола четвртине и по 11 изгубљених лопти у овом тренутку довољно говоре о овом мечу. Нелсон погађа тројку! Поново Нелсон, закуцава сада уз фаул након продора Џенкинса. Коначно мало живости на паркету, поен заостатка за Звезду. Катић лако губи лопту и прави неспортски фаул, потпуно непотребно  у нападу за преокрет. Још једном Симоновић краде лопту, а за идентичну ситуацију као када је Катић изгубио лопту, судије нису досудиле неспортски фаул. Капитен поравнава резултат. Врачају домаћи вођство, али поравнава сада Катић са линије бацања. Наставља центар Звезде да нас држи у игри, али ниједан напад за вођство нисмо искористили. Нови фаул у нападу свиран Катићу, а да ли је постојао крајње је дискутабилно. Није  Звезда издржала до краја четвртине, резултат је 52:48.

Четврта четвртина:

Још једна грешка Шилба, ПАО из контре долази до 6 поена предности што је и њихова највећа предност. Коначно, Шилб! Тројка уз фаул! Маши бацање Шилб, али фаулиран под кошем Марјановић. Нови кош Шилба, сам је стигао преност домаћих. На другој страни, Лазме поново хвата лопту након промашаја саиграча, превише скокова је дозвољено овом играчу. И опет Звезда греши у нападу за вођство, прво изгубљена лопта, затим фаул у нападу. Панатинаикос излази из бонуса у 4. минуту четвртине. Нелсон за изједначење. Шилб за три, води  Звезда 59:56. Узвраћа Гист на другој страни. Поново Звезда прави фаул у нападу. Враћа се Катић на паркет. Гист за изједначење. Лазић сјајно погађа после финте. Игра се кош за кош  у  овим тренуцима, а обе екипе су изашле из бонуса на 4 минута до краја. Креће серија фаулова над Дијамантидисом. После офанзивног скока, Гист узвраћа тројком, плус два за домаће. На минут и по ПАО има 4 поена предности. Брамос увећава предност, катић маши бацања и након свега тога можемо само да констатујемо да је уз овакву Звезду, неодлучну када је битно и двоструке судијске аршине, било немогуће да противник изгуби. Резултат на крају меча 69:63.

Најефикаснији у Звезди су били Нелсон са 16 и Катић са 13 поена.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.