Женска кошаркаКошарка

Кошаркашице сигурне против Војводине

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су победу на домаћем терену против екипе Војводине резултатом 65:57 у осмом колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су водиле од другог минута утакмице, имале су и 20 поена предности и лако су савладале тим из Новог Сада.946054_10151711716615952_340037519_n

Звезда је повела са 6:2 преко најбољег стрелца тима Александре Црвендакић. Неколико минута касније већ је било 12:3 после четири поена у низу Нине Ђоковић. Звездина машина је наставила да сипа са свих позиција. После тројке Мирјане Бероње и поена Иване Бошковић домаћи тим је повео са 19:7. Мирјана Бероња је четвртину затворила са још две тројке за предност Црвене звезде од 27:16. У другој деоници је било много промашаја на обе стране. У прва четири минута само је Црвендакић постигла кош, тако да је Звезда на одмор отишла са 14 поена предности (37:24).

У трећој четвртини кошаркашице Црвене звезде наставиле су тамо где су стале у првој. Црвендакић је постигла тројку, а затим и погодила  за два поена, а надовезала се кошем и Ивана Бошковић, па су црвено-беле повеле са највећом разликом на мечу од плус 20 (44:24). Гошће су тада за кратко време направиле серију од 9:0, преко Американке Дестини Блу, Ирене Матовић и Андријане Ћирић. Звезда до краја трећег периода успева да дође до игре, и са пет поена Александре Црвендакић у низу и два Нине Ђоковић, стиже до плус 15 (54:39). У последњих десет минута домаће играчице су сигурном игром успеле и да повећају предност после тројке Јелене Станковић у 35. минуту. У финишу меча тренер Звезде Драган Вуковић пружио је шансу младој Кристини Арсенић, а Војводина је успела да смањи разлику и ублажи пораз.

Најефикаснија у Црвеној звезди је по обичају била Александра Црвендакић са 16 поена уз десет скокова и пет асистенција (индекс 27), док је Нина Ђоковић забележила 15 поена и девет ухваћених лопти. Ирена Матовић је за Војводину постигла 16 поена уз седам скокова, а Јована Поповић је имала 13 поена и пет асистенција. Београдске црвено-беле ни на овој утакмици нису могле да рачунају на повређену Тину Јовановић.

Црвена звезда – Војводина  65:57 (27:16, 10:8, 17:15, 11:18)

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 200. Судије: Павловић, Раденовић и Макарић.

Црвена звезда: Бошковић 10 (7 ск, 2 ул), Бероња 11 (2 ск, 2 ас, 3 ил), Станковић 3 (2 ул), Арсенић (3 ск), Станаћев 6 (9 ас, 5 ск, 5 ил), Црвендакић 16 (10 ск, 5 ас, шут за два поена 7-6, индекс 27), Ђоковић 15 (9 ск, 2 ас), Папић (2 ил), М. Јовановић 4 (2 ск). Нису играле: Војиновић, Зец и Катанић.

Војводина: Јована Поповић 13 (5 ас, 2 ил), Пипер (2 ул), Чорто 4 (6 ск), Радовић 3 (7 ск, 2 ас, 4 ил), Блу 10 (8 ск, 2 ил), Ћирић 2 (6 ск, 2 ул, 2 ил), Ђурић 9 (4 ас, 2 ск, 2 ул, 2 ил), Матовић 16 (7 ск, 2 ул, 3 ил). Нису играле: Марункић, Јованчевић, Јана Поповић и Вуковић.

Црвена звезда се после осмог кола Прве женске лиге налази на четвртом месту на табели са шест победа и два пораза. Изнад су Врбас и Партизан са скором 7-1, а екипа Радивој Кораћ има максималан учинак од осам победа. У следећем колу црвено-беле гостују у Крагујевцу екипи Шумадије, а пре тога их у четвртак очекује још једно гостовање и то у регионалној лиги против Челика из Зенице.