Други пишуФудбал

Звезда се намучила против Долине

Фудбалери Црвене звезде остварили су победу пред око 1500 људи у Падини. Друголигаш Долина пружио је снажан отпор изабраницима тренера Стојановића, па је питање победника решено тек у 87.  минуту, и то након пенала. Коначан резултат 1:2 поставио је Вукан Савићевић над којим је пенал и направљен.

savicevic_vukan

Како пише Моцарт спорт, Звезда је изашла на терен у јаком саставу, са Милијашем, Мијаиловићем, Дадом и Мрђом, али их је противник прописно намучио.

У првом полувремену није било превише узбуђења. Иако су имали већи посед лопте у том периоду, Звездини фудбалери су успели да створе тек две добре прилике преко Михајловића и Дауде, али су оне остале неискоришћене. У финишу полувремена, Јован Крнета је искључен због једног оштрог старта, па га је заменио Араухо.

У другом полувремену Звезда је изашла у поптуно новом саставу и формацији 3-5-2. Штоперски трио чинили су Араухо, Гогић и Лазић. У 51. минуту, домаћи су повели после слабе реакције одбране Звезде, а стрелац је био Стојановић. Само десет минута касније, Ифеани Оњило је успео да Звезди донесе изједначење, пошто је добро испратио једну дубинску лопту и снажним и прецизним ударцем поравнао је резултат. Убрзо после тога, Оњило је имао још једну добру шансу, баш као и млади Ђорђевић.

Звезда је у 87. минуту ипак успела да ишчупа победу. Вукан Савићевић је изнудио једанаестерац, а потом био сигуран извођач најстроже казне.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.