Женска кошаркаКошарка

Пораз кошаркашица у дербију

Кошаркашице Црвене звезде поражене су на домаћем терену у вечитом дербију против Партизана резултатом 63:71, у шестом колу Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су и други меч у низу играле без другог стрелца и првог скакача тима Тине Јовановић, што је знатно утицало да се прекине Звездина серија од шест узастопних победа у свим такмичењима.IMG_7179

Црвено-беле су боље отвориле меч и поенима Марије Радовић и Мирјане Бероње стигле до почетне предности од 5:0. Гошће су врло брзо узвратиле и поравнале резултат, а затим и са пет узастопних поена Александре Вујовић, повеле са 10:7. Звезда је преко расположене Мирјане Бероње вратила предност (15:13), али је тада уследила серија кошаркашица Партизана од 8:0. Нина Ђоковић је смањила заостатак на крају прве четвртине на минус шест (17:23). Александра Станаћев и Александра Црвендакић су биле потпуно индиспониране у првој деоници и нису се уписале у стрелце све до 13. минута. На семафору је стајао резултат  21:29 за гошће, када се Александра Станаћев коначно пробудила. Њених шест поена, тројка Милене Папић и поени Александре Црвендакић били су довољни да Звезда изјеначи на 33:33. Међутим, играчице вечитог ривала узвратиле су серијом 6:0, да би Црвендакић тројком смањила предност ривала до полувремена на 36:39.

У трећем периоду било је много грешака и промашених шутева са обе стране, а само 17 постигнутих поена  довољно говори о квалитету кошарке у овој деоници. Последњу четвртину црвено-беле одлично отварају и са пет поена Александре Црвендакић прилазе на само поен заостатка (49:50). Тада су гошће везале пет поена у низу преко Лидије Вучковић и Бојане Јанковић и поново се одлепиле, а када је Александра Вујовић постигла пет поена у кратком року (52:60), било је јасно да ће изабранице Драгана Вуковића тешко стићи до победе на овој утакмици. Нина Ђоковић је одржавала Звезду у игри у тим тренуцима, и домаће кошаркашице су пришле на 58:62. Био је то и последњи трзај црвено-белих на овом мечу, јер су гостујуће играчице врло брзо побегле на плус осам, прецизним извођењем слободних бацања, и до краја сачувале предност.

Најефикаснија у црвено-белом тиму била је Нина Ђоковић са 18 постигнутих поена и 12 ухваћених лопти, док је Александра Црвендакић убацила 17 поена и имала девет скокова, али и врло лош проценат шута из игре. У гостујућој екипи Александра Вујовић је забележила 15 поена. Занимљиво је да су кошаркашице Звезде на овом мечу забележиле већи индекс корисности од противничког тима (68:65), али и много лошији проценат шута за два поена (38:56).

Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 300 . Судије: Павлица, Ивановић и Вукановић

Црвена звезда – Партизан  63:71  (17:23, 19:16, 8:9, 19:23)

Црвена звезда: Бошковић, Бероња 10 (3 ул), Станковић, Радовић 6 (6 ск, 2 ул), Станаћев 8 (9 ас, 3 ск, 2 ул, 5 ил), Црвендакић 17 (9 ск, 3 бл, 3 ас, 3 ил), Ђоковић 18 (12 ск, 5 ил), Папић 3 (3 ас), М. Јовановић 1 (5 ск, 2 ул). Нису играле: Војиновић, Арсенић и С. Богићевић.

Партизан: Вучковић 12 (6 ас, 3 ск, 3 ул, 4 ил), Радуновић 6 (13 ск, 6 ил), Прља 11 (3 ск, 3 ул, 3 ас, 5 ил), Прћић, Вујовић 15 (4ск), Јанковић 11 (7 ск, 2 ул), Радић 4 (5 ск, 2 ул, 3 ил), Вучетић 6, Мршић 6. Нису играле: Пашић, Каракашевић и Луковић.

Црвено-беле сада имају скор од четири победе и два пораза у шампионату Србије, а у следећем колу гостују екипи Јагодине.