ВатерполоЕвропска такмичења

Нова победа ватерполиста: Црвена звезда – Шурман 16:10

Strahinja Rašović i Andrija Prlainović

1399158_602758213118412_1031896845_oВатерполисти Црвене зевзде су савладали Шурман са 16:10 и тако уписали и другу победу у 2. кругу квалификација за Лигу Шампиона.

Црвена звезде отворила је утакмицу нешто лошије него што се очекивало, Шурман је то искористио и постигао два гола. Ипак, наш тим је и поред мање незаинтересованости успео три пута да затресе мрежу ривала у првом периоду.

У другој четвртини истакао се амерички центар Џон Ман. Три напада заредом завршио је поготком, али је Шурман одлично користио играча више у том периоду, па наш тим и поред константног вођства није успео да се одлепи озбиљније. На полувреме се отишло са 7:6.

У наставку игре Звезда је додала гас, повела са 10:6, али се Шурман опет вратио у игру и до краја четвртине дошао до 11:9.

Ипак, у последњој деоници, црвено-бели додају гас, и преко расположених младих снага Страхиње Рашовића и Саве Ранђеловића долазе до коначних 16:10 против холандског тима.

Треба истаћи да је у другом полувремену испред гола Звезде био Марко Драксимовић, а наш тим имао је и солидну подршки мање групе организованих навијача.

Најефикаснији у нашим редовима био је Џон Ман са 4 гола, док је Страхиња Рашовић постигао 3 гола.

Вечерас се састају Спартак и Синтез, а евентуална победа Синтеза, значила би да би против њих сутра од 12 сати играли за прво место у групи.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.