Припреме Фудбал

Звезда боља од Грасхоперса

zvezda_grashopersЦрвена звезда је остварила прву победу на Ухрен Купу, против Грасхоперса, резултатом 1:0. Једини гол је постигао Филип Касалица у 30. минуту на асистенцију Николе Мијаиловића. Звезду је на овом мечу бодрило и преко 1.000 Делија који су дошли да навијају за свој клуб!

Црвена звезда: Бајковић, Лазић, Крнета, Вешовић, Мијаиловић, Ковачевић, Милијаш, Касалица, Печник, Савићевић и Михајловић.

Грасхоперс: Мурки, Грифтинг, Вилотић, Ланг, Абраши, Каши, Фелшер, Нгамуков, Павловић, Вонлантен и Ундевеле.
Стадион: Градски у Гренхему

5′ Слободан ударац за домаћине искоса са десне стране. Одбрана црвено-белих је добро реаговала.

7′ Први корнер на утакмици за екипу Грасхоперса

На клупи за резервне играче налазе се Весић, Ахчин, Ожеговић, Мирић, Младеновић, Маринковић и Мудрински. Правила налажу да је могуће извршти укупно шест измена укључујући и промену голмана.

10′ Игра се на средини терена. Милан Вилотић командује одбраном домаћих.

12′ Добра прилика за наш тим. Прекид искоса са десне стране након прекршаја над Печником. Милијаш шутира директно у гол, голман Мурки крајњим напором избацује у корнер.

15′ Црвена звезда напада углавном по десној страни. За сада ниједан тим не успева да преузме иницијативу.

18′ Нови прекид за капитена Милијаша, али овај пут без опасности за гол ривала.

20′ Изузетно агресивна игра црвено-белих који стоје близу противничким играчима и не дозвољавају им да развију бржу игру. Песма Делија разлама се стадионом у Гренхему.

23′ Одличан ударац из даљине Савићевића левом ногом, међутим, голман швајцарског тима био је опрезан.

26′ Коментатори меча пуни су хвале за наш тим и навијаче. Такође, одлично су упознати са историјом нашег клуба. Сваку прилику користе за пружање информација о историји Црвене звезде.

28′ Нови корнер за Грасхоперс, али тандем штопера Крнета и Лазић одлично функционишу.

30′ По левој страни све више проблема одбрани домаћег тима задаје Филип Касалица који се разиграо.

31′ ГООООЛ! Одличан пас на леву страну ка Мијаиловићу који улази у казнени поростор центрира на другу стативу, где спреман чека Касалица и спроводи лопту у гол.

34′ Стрелац гола се повредио, али након указане лекарске помоћи се опоравио и наставиће утакмицу.

37′ Након примљеног гола Грасхоперс је кренуо озбиљније ка голу Бајковића, али за сада нису успели да створе озбиљну прилику.

40′ Нови ударац из угла за Грасхоперс, Бајковић сигурно хвата лопту и испуцава далеко ка Касалици који се одлично поставио, али ипак у последњем тренутку изгубио дуел са дефанзивцима домаћих.

41′ Иако је одрадио само два тренинга са екипом, одлична игра Александра Ковачевића.

44′ Корнер изводи Милијаш, Крнета највиши у скоку, али без опасности за гол швајцараца.

45′ Шут ка голу Бајковића одлази високо преко гола.

Крај полувремена.
Одлична пре свега тактички игра нашег тима. Није било пуно прилика у првих 45 минута. Црвена звезда је преко Касалице успела да реализује најопаснији напад који је извела, док са друге стране Грасхоперсови нападачи нису имали концентрације у завршници.

47′ Први опасан напад по десној страни извели су фудбалери нашег клуба. На центаршут Касалице, за делић секунде закаснио је Михајловић. На трибинама Звездашка атмосфера, Делије које су смештене на северу довикују се са осталим трибинама. И Гренхам је цео црвено-бео.

51′ Одлично изведен прекид у висини шеснаестерца домаћина. Голман Грасхоперса кратко је одбио лопту на коју је натрчао Михајловић, спровео је у мрежу, али су судије процениле да се радило о офсајду. Крајње сумњива ситуација.

56′ Измена, уместо Михајловића на терену је Мудрински.

61′ Швајцарци и даље без праве прилике.

62′ Прва прилика за Грасхоперс, после центаршута са леве стране, нападач домаћих је покушао главом, али лопта је отишла мало преко пречке.

63′ Нова промена, уместо стрелца јединог гола, Филипа Касалице, на терену је Ожеговић.

67′ Двострука измена у екипи Грасхоперса.

70′ Корнер за Звезду, голман Мурки хвата лопту и одмах прослеђује ка својим нападачима, међутим одличним клизећим стартом Ковачевић прекида контру.

Вредно помена је и то што се пре почетка сусрета Милан Вилотић срдачно поздравио са свим играчима нашег клуба и члановима стручног штаба.

73′ Младеновић мења Милијаша.

76′ Одличан напад Швајцарског тима по десној страни. Крнета отклања опасност у последњем тренутку.

79′ Грасхоперс не успева да притисне нашу одбрану.

81′ Мања гужва на терену завршена је тако што је судија показао три жута картона, два домаћинима и један нашем првотимцу Марку Вешовићу. Мирић улази уместо Печника.

82′ Брз напад Ожеговића који је на кратко заустављен. Након тога шутира Савићевћ, али од свега само корнер.

85′ Мирић одлично пролази по десној страни, оставља повратну за Савићевића чији ударац брани голман Мурки.

90′ Мудрински чува лопту код корнера.

Последња измена, Ахчин је на терену заменио Савићевића.

97′ Слободан ударац са 18 метара за Звезду. Поред лопте је Младеновић. Шутира али се лопта одбија у аут.