ВатерполоРепрезентација

Србија освојила Светску лигу, Савић дебитовао трофејом!

img_1176-1Репрезентација Србије у ватерполу освојила је рекордни седми пут Светску лигу, савладавши Мађарску у финалу 12:7!  Тако је Дејан Савић, тренер Црвене звезде и селектор репрезентације освојио свој четврти трофеј ове године, а први на клупи репрезентације на свом дебију на великим такмичењима. Ово је треће узастопно злато за нашу земљу у Светској лиги (прошле године нисмо учествовали) и девета медаља – 7 злата, по једно сребро и бронза.

Суверена је била наша репрезентација током турнира у руском Чељабинску, који је послужио као припрема за СП у Барселони 23.7- 3.8, иако је била ослабљена неиграњем Андрије Прлаиновића и Душка Пијетловића, који су уз Бориса Вапенског остали у Београду. У шест мечева забележен је максималан учинак, а демонстрацију силе тима Дејана Савића осетили су Кина (13:5), Русија (14:11), Бразил (16:7), Јапан (13:8), Црна Гора (8:6) и Мађарска (12:7). У прилог сувереној доминацији наше репрезентације на завршном турниру, осим максималног учинка, иде и податак да су и поред тренинга, некада и два, на дан утакмица постигли 76 голова.

У тиму Дејана Савића била су и два играча Црвене звезде. Стандардни репрезентативац Никола Рађен и Страхиња Рашовић, који нажалост није улазио у игру јер је правилима прописано 13 играча. На голу је био бивши капитен Црвене звезде, Гојко Пијетловић.

Србија наставља да доминира у ватерполу. После Црвене звезде и Радничког, који су освојили Лигу Шампиона и Куп Европе, репрезентација Србије је освојила нову медаљу у континуитету, прву ове године, иако подмлађена и није била у најјачем саставу. Сигурни смо и у успех у Барселони.

Честитке нашој репрезентацији на новом злату и све најбоље на СП, уз наду у најбољи резултат. Браво!

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.