Ватерполо Европска такмичења

Црвена звезда је шампион Европе!

prlainovicВатерполисти Црвене звезде ушли су у историју српског спорта и нашег клуба! Они су успели да се попну на кров Европе и освоје трећи трофеј у овој сезони! У финалу је пао вероватно најјачи тим у Европи, али после Црвене звезде, Југ из Дубровника!

Црвена звезда – Југ 8:7 (2:2, 1:1, 3:3, 2:1)

Меч је од самог старта био веома неизвестан, Бањица је била пуна навијача Звезде, а наши ватерполисти су дали свој максимум и ушли у историју, у круг бесмртних.

На самом старту, Јановић је донео предност Хрватима и наговестио своје фантастично шутерско вече. Преко две руке наших играча погодио је сјајно, па ни Денис Шефик није ништа могао да учини.

Ипак, Звезда је веома брзо дошла до изједначења, а затим и до предности. Стрелци су били репрезентативци Србије, Душко Пијетловић и Никола Рађен. Денис Шефик одлично је бранио и већ у првој четвтини забележио неколико одбрана. Ипак, Јоковић је успео да погоди још једно, за изједначење, а наш тим имао је и среће у последњим тренуцима, јер је пречка била Шефиков савезник.

На крају првих 8 минута, Звезда и Југ имали су нерешен резултат.

На старту друге четвртине, Денис Шефик наставио је тамо где је стао у првој и у полуфиналу. Бранио је зицере, а саиграчи су знали да му се одуже одличном игром у нападу. Погодио је капитен, Андрија Прлаиновић, за ново вођство, затим је пречка спасила Дубровчане, а Шефик забележио и шесту одбрану већ у 12. минуту. Ипак, други од три гола Југа постиже Никола Јановић, па се и на полувреме отишло са нерешеним резултатом, 3:3.

Друго полувреме почело је силовито. Звезда је експресно стигла вођства сјајним потезима велике наде српског ватерпола, Страхиње Рашовића и другим голом Дулета Пијетловића! Први пут на мечу, један тим је имао +2. Било је 5:3 за Звезду.

Ипак, Југ показује колико је велики тим. Успевају Хрвати да дођу до три поготка, преко Бошковића, Добуда и невероватно расположеног Јановића, који је постигао и свој трећи гол. Ипак, захваљујући сјајном голу Виктора Рашовића, звезда је дошла до изједначења пред последњих 8 минута. И трећа четвртина завршена је нерешеним резултатом!

Последњу четвртину започео је нападом Југ, али је Шефик искусно одбранио покушај лоба! Након тога, Борис Вапенски! Оно што му није успело у првих 25 минута, јесте у самом финишу. Погодио је репрезентативац Србије и донео Звезди великих 7:6 на неколико минута до краја.

Ипак, судије искључују два играча Звезде, што је практично зицер за противника, који реализује Бошковић и доноси ново изједначење. Ипак, Марко Аврамовић, потпуно неочекивано, погађа са своје, незгодне стране и изазива ерупцију на Бањици! Звезду је три минута делило од крова Европе!

Деки Савић затражио је тајм-аут и оно што је рекао играчима јасно је говорило како су играли: „Момци, само да се одморите, ништа више!“ Одморили су се црвено-бели хероји и у последњих неколико минута лавовски борили. Последњи минут, нешто више од педесет секунди дели Црвену звезду од највећег успеха у својој историји… Страја Рашовић пропушта прилику да донесе два гола предности и титулу већ тада. Стрепели су сви када су гости кренули у последњи напад, али је див на голу, маестрални Денис Шефик поново био фантастичан и својом новом, четрнаестомодбраном донео Звезди и Звездашима велико славље!

titula prvaka evrope!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ! ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈЕ ОСВОЈИЛА ТРИПЛУ КРУНУ! ОСВОЈИЛИ СМО СВЕ!