Košarka Regionalna liga

Zvezda manje loš tim u Novom Mestu, ostvarena pobeda za zaborav

539109_4895985313123_797452653_nCrvena zvezda večeras je u Novom Mestu odigrala veoma bitan meč protiv domaće Krke, koji je na neki način mogao i odlučiti da li će naš tim i dalje ostati u konkurenciji za lidersku poziciju ili će Igokea praktično obezbediti prvo mesto nekoliko kola pre kraja. Nakon očajnog prvog poluvremena, u kojem smo postigli samo 21 poena, Zvezda se trgla u trećoj deonici, koja je završena nerešenim rezultatom (nakon -11 iz prvih 20 minuta). I u drugom delu očajno su igrali i jedni i drugi, ali se Zvezda, zbog iskustva, nešto bolje snašla i došla do pobede. Naš tim je šutirao za 3 poena 4/24, promašio čak 13 slobodnih bacanja (15/28), dok je za dva procenat bio 47% (15/32).

Na kraju – Krka – Crvena zvezda Telekom 52:57 (19:14, 13:7, 6:19, 14:19)

Crvena zvezda: Cvetković 2 p, 1 sk, 3 as, Subotić 2 sk, Rakočević 14 p (0/6 za 3), 6 sk, 1 as, Mitrović, Lazić 1 sk, Simonović 6 p (2/5 za 3), 1 sk, Savović 8 p, 5 sk, Katić 12 p, 3 sk, 2 izl, Smiljanić, Samardžiski 4 p, 4 sk, 2 izl, Radivojević 4 p, 6 sk, 1 as, Nelson 7 p, 5 sk, 4 as.

Prva četvrtina

Nakon prvog dela, u Novom Mestu, ne sluti na dobro. Krka je mnogo bolje otvorila meč i povela na samom startu, a jedino što je Zvezda uspela da uradi je da povede 10:9 i 12:11. Nakon toga, domaći su dodali gas, potpuno zatvorili Igora Rakočevića, koji nije imao učinak u prvom delu meča i odlepili se na +5. Na kraju prve četvrtine bilo je 19:14. U Zvezdi je polovinu poena postigao Katić (7), jednu trojku ubacio je Simonović, a po dva poena stranci – Samardžiski i Nelson.

Druga četvrtina

Druga četvrtina počela je jako čudno. Za 4 minuta postignuto je svega 6 poena. Domaći su dali 4, a gosti 2. Zvezda nije ni blizu svog ritma, a domaćin je to obilato koristio, iako nije ništa bolji, i održavao sasvim pristojnih 7 poena prednosti. Na obe strane ima mnogo izgubljenih lopti, a poena ni na vidiku. Posle nekoliko minuta bez učinka, Krka je postigla koš i ostvarila najveću prednost do tada – 9 poena. Vukoičić menja, ali Zvezda igra jedno od najslabijih prvih poluvremena ove sezone. Za 16 minuta, crveno-beli postigli su 17 poena. Krka preko Klobučara dolazi do velikih +13.

Zvezda igra verovatno najočajniju partiju u ovoj sezoni. Na poluvremenu, Zvezda je postigla samo 21 poen, u drugoj četvrtini samo 7! Samo pet naših košarkaša ima pozitivan indeks korisnosti, a pored Katićevih 7 poena iz prvog dela, niko nema više od 3! Rakočević samo četiri, od kojih je dva bacanja pogodio u poslednjem minutu.

Mora mnogo bolje, inače se loše piše crveno-belima u Sloveniji.

Treća četvrtina

Vraća se Zvezda trojkom Simonovića i poenima Savovića, nakon greške domaćih.  Pogađa i Rakočević, za prihvatljivih 28:32. Konačno Samardžiski postiže poene. Zvezda je u igri. Krka za 5 minuta nije postigla poen. Zvezda konačno vodi, posle gotovo dvadeset minuta, nakon poena Savovića i Rakočevića. Krka poentira prvi put u trećoj četvrtini u 6. minutu, Zvezda je u naletu.

Na kraju trećeg perioda, 38:36 za Zvezdu, Slovenci su postigli svega 4 poena! Očajno napadačko veče i jednih i drugih.

Četvrta četvrtina

I u poslednjem periodu nastavljena je revija promašaja i grešaka. Zvezda je u jednom trenutku došla do +4 (46:42), ali su domaći uspeli ponovo vrlo lako da se približe. Praktično jedini raspoloženi su Rakočević  Katić, mada kapiten šutira iz igre svega 25% (0/5 za 3), sredinom četvrte četvrtine. Malo živosti je uneo Cvetković svojim poenima i čak tri asistencije u kratkom periodu, pa Zvezda uspeva da održava malu prednost. Meč je, čini se, rešen poenima sa linije penala Igora Rakočevića, čim je Zvezda došla do najveće prednosti +8 (53:47), a Igor je potom ponovo bio na liniji slobodnih bacanja i pogodio jednom. Do kraja, domaći su pokušavali trojkama, ali nisu uspeli, dok je Zvezda sa linije penala završila meč.

Vest možete komentarisati i na našem forumu.