Кошарка Регионална лига

Звезда мање лош тим у Новом Месту, остварена победа за заборав

539109_4895985313123_797452653_nЦрвена звезда вечерас је у Новом Месту одиграла веома битан меч против домаће Крке, који је на неки начин могао и одлучити да ли ће наш тим и даље остати у конкуренцији за лидерску позицију или ће Игокеа практично обезбедити прво место неколико кола пре краја. Након очајног првог полувремена, у којем смо постигли само 21 поена, Звезда се тргла у трећој деоници, која је завршена нерешеним резултатом (након -11 из првих 20 минута). И у другом делу очајно су играли и једни и други, али се Звезда, због искуства, нешто боље снашла и дошла до победе. Наш тим је шутирао за 3 поена 4/24, промашио чак 13 слободних бацања (15/28), док је за два проценат био 47% (15/32).

На крају – Крка – Црвена звезда Телеком 52:57 (19:14, 13:7, 6:19, 14:19)

Црвена звезда: Цветковић 2 п, 1 ск, 3 ас, Суботић 2 ск, Ракочевић 14 п (0/6 за 3), 6 ск, 1 ас, Митровић, Лазић 1 ск, Симоновић 6 п (2/5 за 3), 1 ск, Савовић 8 п, 5 ск, Катић 12 п, 3 ск, 2 изл, Смиљанић, Самарџиски 4 п, 4 ск, 2 изл, Радивојевић 4 п, 6 ск, 1 ас, Нелсон 7 п, 5 ск, 4 ас.

Прва четвртина

Након првог дела, у Новом Месту, не слути на добро. Крка је много боље отворила меч и повела на самом старту, а једино што је Звезда успела да уради је да поведе 10:9 и 12:11. Након тога, домаћи су додали гас, потпуно затворили Игора Ракочевића, који није имао учинак у првом делу меча и одлепили се на +5. На крају прве четвртине било је 19:14. У Звезди је половину поена постигао Катић (7), једну тројку убацио је Симоновић, а по два поена странци – Самарџиски и Нелсон.

Друга четвртина

Друга четвртина почела је јако чудно. За 4 минута постигнуто је свега 6 поена. Домаћи су дали 4, а гости 2. Звезда није ни близу свог ритма, а домаћин је то обилато користио, иако није ништа бољи, и одржавао сасвим пристојних 7 поена предности. На обе стране има много изгубљених лопти, а поена ни на видику. После неколико минута без учинка, Крка је постигла кош и остварила највећу предност до тада – 9 поена. Вукоичић мења, али Звезда игра једно од најслабијих првих полувремена ове сезоне. За 16 минута, црвено-бели постигли су 17 поена. Крка преко Клобучара долази до великих +13.

Звезда игра вероватно најочајнију партију у овој сезони. На полувремену, Звезда је постигла само 21 поен, у другој четвртини само 7! Само пет наших кошаркаша има позитиван индекс корисности, а поред Катићевих 7 поена из првог дела, нико нема више од 3! Ракочевић само четири, од којих је два бацања погодио у последњем минуту.

Мора много боље, иначе се лоше пише црвено-белима у Словенији.

Tрећа четвртина

Враћа се Звезда тројком Симоновића и поенима Савовића, након грешке домаћих.  Погађа и Ракочевић, за прихватљивих 28:32. Коначно Самарџиски постиже поене. Звезда је у игри. Крка за 5 минута није постигла поен. Звезда коначно води, после готово двадесет минута, након поена Савовића и Ракочевића. Крка поентира први пут у трећој четвртини у 6. минуту, Звезда је у налету.

На крају трећег периода, 38:36 за Звезду, Словенци су постигли свега 4 поена! Очајно нападачко вече и једних и других.

Четврта четвртина

И у последњем периоду настављена је ревија промашаја и грешака. Звезда је у једном тренутку дошла до +4 (46:42), али су домаћи успели поново врло лако да се приближе. Практично једини расположени су Ракочевић  и Катић, мада капитен шутира из игре свега 25% (0/5 за 3), средином четврте четвртине. Мало живости је унео Цветковић својим поенима и чак три асистенције у кратком периоду, па Звезда успева да одржава малу предност. Меч је, чини се, решен поенима са линије пенала Игора Ракочевића, чим је Звезда дошла до највеће предности +8 (53:47), а Игор је потом поново био на линији слободних бацања и погодио једном. До краја, домаћи су покушавали тројкама, али нису успели, док је Звезда са линије пенала завршила меч.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.