Домаћа такмичењаОдбојка

Звезда не посустаје

img_0662У 17. колу првенства Србије за одбојкашице, екипа Црвене звезде дошла је до 16 узастопне победе након што је у СЦ “Визура“ на Новом Београду савладала домаћи тим: Визура-Црвена звезда 1-3 (25-22; 18-25; 22-25; 23-25).

У првом сету виђена је равноправна борба до саме завршнице и резултата 22-22, али је Визура везала три поена и заслужено дошла до предности од 1-0.

У другом периоду игре Звезда је од самог почетка доминирала на терену и увећавала своју предност из минута у минут. На другом техничком тајм-ауту имала је 4 поена више, да би до краја сета стигла и до коначних 7 поена разлике (18-25).

Невероватан трећи сет припао је Црвеној звезди! У овом периоду игре виђено је све оно што само одбојка може да пружи. Већ на самом почетку звездашице су дошле до лепе предности од 6 поена (2-8) и чинило се да ће лако доћи до предности од 2-1. Међутим, ајкулице су још једном показале да се никад не предају, па су стрпљиво смањивале разлику, а на крају сета стигле и до предности од 22-21. То као да је пробудило црвено-беле, па су серијом од 4 поена дошле до коначних 22-25.

И четврти сет обележио је велики број преокрета. На самом почетку Визура је повела, али Звезда је брзо преузела конце игре у своје руке и сигурно корачала ка новој победи. Визура, ипак, није дозволила да завршница прође без драме, при резултату 17-22 везала је 5 поена и ушло се у неизвесност и игру нерава. У тој игри боље су се снашле звездашице, па су након 30 минута игре дошле до 23-25 и коначних 3-1 у сетовима. Ова победа неће променити стање на табели, али ће пуно значити нашем тиму у погледу самопоуздања пред почетак такмичења у плеј-офу.

Најефикасније у нашем тиму су биле Ана Бјелица са 19 и Љубица Кецман са 18 поена. У последњем колу Црвена звезда дочекује екипу Динама.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.