Moja Crvena Zvezda
Домаћа такмичењаКошарка

Poraz košarkaša u Kragujevcu

Detalj sa utakmice, foto "Mondo"

Košarkaši Crvene zvezde su porazom započeli takmičenje u košarkaškoj Ligi Srbije. Bolji od izabranika Saše Nikitovića bio je Radnički, koji je u kragujevcu slavio pobedu od 90:82 (30:23, 21:22, 19:19, 20:18).

Naši momci su se veoma dobro nosili sa favorizovanim domaćinom tokom većeg dela susreta, iako su gotovo celu utakmicu jurili prednost rivala. Iskusniji košarkaši Radničkog znali su da iskoriste sve slabosti u igri naše ekipe, kao i nedovoljno iskusnih igrača koje smo imali na raspolaganju, te bodove zadržali u Kragujevcu.

Najbolji u našoj ekipi bili su bekovi Nedović sa 25 i Bakić sa 18 postignutih poena. Zvezdin centarski tandem je imao zapažen učinak, iako im je Vukosavljević ubacio 25 poena. Lešić i Nikolić su ostvarili dabl-dabl, s tim da je Sava imao 14 poena uz 12 skokova, dok je Uroš uz 10 poena imao takođe 12 skokova.

Vredi pomenuti da je Strahinja Dragićević debitovao za našu ekipu u ovoj sezoni, i postigao šest poena.

RADNIČKI: Li 9, Miletić 14, Jereminov, Marković 7, Mijatović, Gedefors 10, Šulović 7, Aleksić 11, Špica, Čakarević 7 (7sk), Stojačić, Vukosavljević 25 (11sk).

ZVEZDA: Cvetković 5, Drča 1, Čvorović, Dragićević 6, Radosavljević, Balaban, Lešić 14 (12sk), Nedović 25, Nikolić 10 (12sk), Marinković, Subotić 3, Bakić 18.

Повезане вести

3 comments

Comments are closed.