Домаћа такмичењаОдбојка

Одбојкаши декласирали Спартак у Љигу

Након убедљивог пораза у Лиги Шампиона, одбојкаши Црвене звезде морали су да се опораве и што пре врате на победнички колосек. Прва прилика било је гостовање у Љигу и меч 4.кола Супер лиге, против домаћег Спартака. Црвено-бели показали су да су без правог противника на овим просторима и декласирали сасвим пристојне домаћине, који су пре овог меча имали две победе и пораз.

Без превише муке и узбуђења, Звезда је у сваком сету врло лако успевала да се одлепи и, предвођена синоћ сјајнима Копривицом, Петковићем и Јаковљевићем, дође до убедљиве победе од 3:0 (25:17, 25:19, 25:20).

Занимљиво је да су само шесторица Звездиних играча освајали поене у овом мечу, Околић (8), Копривица (17), Јаковљевић (11), Митић (2), Петковић (16) и Ћелић (4).

Дворана: ОШ „Сава Керковић”. Гледалаца: 350. Судије: Иван Лазаревић (Шабац) и Станислава Симић (Обреновац). Трајање меча: 75 минута.

СПАРТАК ЉИГ: Гајић 1, Пајић 7, Костић 3, Зиндовић 11, Каришик, Познић 15, Смиљанић (либеро), Турањанин 2, Милосављевић, Мајцан, Гајевић, Радосављевић. Тренер: Миливоје Радисављевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Копривица 17, Јаковљевић 11, Митић 2, Петковић 16, Ћелић 4, Вујић (либеро), Гмитровић, Перић, Милутиновић, Брковић, Буцуљевић. Тренер: Душко Николић.

Статистика: Спортски Журнал

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.