Домаћи шампионат Фудбал

Рутинска победа против Смедерева

Ели Бабаљ
Ели Бабаљ

Фудбалери Црвене звезде дошли су до нове победе,  а овога пута изабраници Александра Јанковића били су бољи од екипе Смедерева!  Коначан резултат био је 3:1, а голове за нашу екипу постигли су Милуновић, Микић и Бабаљ.

Наша екипа је имала иницијативу од самог старта, прво је покушао Милијаш, а четри минута касније покушао је и Мудрински.  А онда смо видели две прилике за Смедеревце. Оба пута покушао је Вељовић, али срећом по наш тим, није успео да савлада нашег голмана.  У 17. минуту видели смо први гол на мечу, а стрелац гола био је Милуновић. Примио је лопту,  лепо се ослободио чувара и савладао Живковића.

Следи период мирније игре, а у том делу бележимо прилику стрелца првог гола, Луке Милуновића.

Таман када је деловало да ће први део игре бити завршен минималним вођством Звезде, Микић је иницирао последњи напад наше екипе, све је сам урадио, претрчао је неколико играча Смедерева и левом ногом савладао голмана Смедерева.

Друго полувреме је наша екипа отворила силовито, али Мудрински није имао среће да његов ударац заврши у мрежи Смедереваца.

После тог покушаја, наша екипа је стала на лопту и евидентно чувала резултат, а гости нису успели да направе једну добру прилику.

У самом финишу, у екипи Звезде заиграо је и Ели Бабаљ и одмах је постигао гол. Лазовић је одлично упослио Бабаља , а овом није било тешко да из изгледне ситуације савлада голмана гостију.

Два минута касније узвраћају Смедеревци, голом резервисте Момића за коначних 3:1.

Гледалаца: 15.000
Судија: Новица Анђеловски
Стрелци: Милуновић 17, Микић 45+1, Бабаљ 89 – Момић 90.
Жути картони: Касалица – Радовановић.

Црвена звезда: Бајковић, Микић, Пантић, Мијаиловић (Јовановић од 65.), Младеновић, Миливојевић, Лазовић, Милијаш, Милуновић (Савићевић од 71.), Касалица, Мудрински (Бабаљ од 84.).

Смедерево: М. Живковић, Радовановић, Опачина, Миовић, Лазаревски, Николић, Осман, Богић, Д. Живковић, Крмар (Момић од 71.), Вељовић (Ђорђевић од 50.).