Moja Crvena Zvezda
КошаркаМлађе категорије

Juniori fantastični uprkos porazu

Aleksandar Cvetković

Juniorska ekipa Košarkaškog kluba Crvena zvezda poražena je u derbiju 14. kola Jedinstvene juniorske lige Srbije. Bolji od naših nada, bili su vršnjaci Hemofarma i to nakon produžetka.

Crvena zvezda : Hemofarm  110:111 (21:24, 34:21, 12:18, 20:24, 23:24)

U derbiju sa Vrščanima naši mladi košarkaši nastupili su osetno pojačani plejem prvog tima Aleksandrom Cvetkovićem koji je opravdao poziv u juniorsku ekipu ostvarivši tripl-dabl učinak. Pored 28 postignutih poena, ostvario je i 10 skokova i 14 asistencija. Time se pokazalo da juniori Crvene zvezde ukoliko bi igrali u punom sastavu sasvim sigurno bi bili na samom vrhu tabele, a ne zauzimali poziciju u sredini.

Ovaj susret je pokazao da naš klub i pored veoma teške pozicije ima veoma talentovanu generaciju juniora koja će imati težak zadatak da povrati staru slavu našeg kluba.

U crveno-belom dresu najefikasniji je bio već pomenuti Cvetković, a njemu uz rame bili su Saičić sa 24 poena i Čvorović i Radonjić sa po 18. Vrščane su predvodili Mitrović, Milošević i Anđušić sa 30, 24, odnosno 22 postignuta poena.

Nakon 14. odigranih kola, na tabeli Jedinstvene juniorske lige Srbije lidersku poziciju dele Hemofarm i FMP sa skorom 13-1, slede Mega Vizura 11-3, Mladost 9-5, Novi Sad i Partizan 8-6, Crvena zvezda 6-8, Knjaževac i Beovuk 5-9, Radnički Kragujevac 3-10, Borac 2-11 i Morava 0-14.

Повезане вести