ОсталоСтрељаштво

Зорана Аруновић златна на СК

Српска репрезентативка у стрељаштву Зорана Аруновић последњег дана Светског купа у Минхену освојила је златну медаљу у гађању ваздушним пиштољем, док је српски репрезентативац Немања Миросављев у гађању малокалибарском пушком освојио сребрну медаљу.

Аруновићева је у гађању ваздушним пиштољем „упуцала“ 490,7 кругова и убедљиво тријумфовала. Бобана Величковић била је веома близу медаље, јер је заузела пето место са 483,5 кругова, док је Јасна Шекарић такмичење завршила на 32. месту са 378 кругова.

Немања Миросављев је у гађању малокалибарском пушком тростав, три пута по 40 метака био други са 1.278,6 кругова, два мање од победника Италијана Никола Кампријанија.

Стеван Плетикосић завршио је на 35. месту са 1.167 кругова, док је Драган Марковић освојио 61. место са 1.155 кругова.

Српски стрелци из Минхена се враћају са четири медаље, јер су претходно Андреа Арсовић и Дамир Микец освојили сребрне медаље.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму овде.