Кошаркаши поражени у дербију

Омар Томас
Омар Томас
Омар Томас

Кошаркаши Црвене звезде су поражени у дерби утакмици 11. кола КЛС од Партизана са 83:78, након одиграног продужетка. У регуларном току утакмице било је 67:67, на полувремену 30:28 за наш тим.

Најбољи у нашој екипи био је Омар Томас, а одмах уз њега по индексу успешности био је Миле Илић, док је остатак екипе углавном у потпуности подбацио.

Меч је решила тројка капитена црно-белих Петра Божића у продужетку на које наши нису успели да одговоре.

После лоше прве четвртине коју су изгубили 5 поена разлике (12:17) црвено-бели су, ношени песмом Делија, одиграли, можда и најбољу деоницу у досадашњем току Агрожив Супер Лиге и решили другу четвртину у своју корист резултатом 18:11 и на паузу отишли са +2 (30:28). Посебно су се, у тој деоници, истакли Омар Томас и Андреја Милутиновић.  Трећа четвртина је био уједно и најефикаснији део меча. Петар Поповић је брзо ушао у проблем са личним грешкама али је зато Миле Илић био  више него добра замена и заједно са Томасом одржао нашу екипу у игри у овом периоду који је завршен резултатом 23:24, а укупно 63:62 за Звезду.  У четвртој деонициЗвезда је два минута пред крај имала добијен меч, али онда је уследила потпуно нелогична одлука судија да досуде Милитиновићу намерну личну грешку при резултату 62:57 за Звезду иако је свима било очигледно да је Катић је то, као максимум, обострани прекршај. На крају Филип Човић погађа једно од два бацања за продужетак – 67:67.

Након две неискоришћене меч-лопте ( једна иде на душу судија) наш тим у продужетку није имао снаге за јачи отпор од коначних 11:16 у додатних 5 минута и пораз од 78:83.

Убедљиво најефикаснији у нашем табору били су Омар Томас са 25 поена ( 8/9 за један; 4/5 за два,3/5 за три уз једну асистенцију, 6 скокова и блокадом) а са индексом корисности 30 за 33 минута на паркету  и Миле Илић -18п (4/7 за један; 7/8 за два; 0/1 за три; 8ск; 1ас и 2 блокаде) уз индекс корисности 25 са нешто мање од 30 минута проведених у игри!

Ц. Звезда: Човић 9, илић 18, Лазић, Недовић, Лешић 5, Суботић, Радивојевић, Николић, Томас 25, Милутиновић 7, Б. Поповић 7, П. Поповић 7

Партизан: Кецман 10, Радуљица 2, Лучић 14, Милосављевић 3, Катић 8, Бешовић, Божић 3, Чакаревић 2, Џејмс 14, Мачван 21, Анђушић 3, Бертанс 3

Вест можете коментарисати и на нашем форуму овде.