ПрипремеФудбал

Crvena zvezda – Toronto 0-1 (0-1)

Fudbaleri Crvene zvezde

U okviru pripremnog perioda fudbaleri Crvene zvezde su se danas sastali sa kanadskim prvoligašem Torontom i izgubili 0-1 (0-1). To je prvi poraz crveno-belih od početka priprema, u šestom susretu.

Prvo poluvreme je pripalo u potpunosti našim igračima, koji se odličnom igrom preko krila poigravaju sa odbranom Kanađana. Naši su imali nekoliko povoljnih prilika za gol, jednu posle slobodnog udarca kada je sviran ofsajd i jednu kada je jedan naš fudbaler šutirao iz peterca.

Nekoliko povoljnih prilika stvorili su napadačima naši krilni fudbaleri, međutim golman Monsalve je bio siguran. Ekipa Toronta se uglavnom brani.

U jeku naše inicijative poveli su Kanađani golom Mata Stinsona u 42. minutu na dodavanje Martina.

U drugom poluvremenu Aron Vinter na teren izvodi potpuno novu postavu, 11 novih fudbalera.

U 64. minutu naši fudbaleri su tražili penal, posle starta Hardena, međutim sudija nije bio istog mišljenja. Minut kasnije u igru ulazi Filip Stojković.

U finišu susreta naša ekipa je imala neke polu-šanse za iznenađenje, međutim do promene rezultata nije došlo. Slaba igra u drugom poluvremenu onemogućila je bilo kakav bolji rezultat.

Crvena zvezda:

Stаmenković, Binić, Mikić, Ćosić, Ignjаtijević, Isаh, Milovаnović, Vešović, Lаzović, Perović i Trifunović.

Toronto:

1. poluvreme: David Monsalve, Demitrius Omphroy, Adrian Cann, Nana Attakora, Ashtone Morgan, Matt Stinson, Elbekay Bouchiba, Oscar Cordon, Nick Soolsma, Maicon, Javier Martina

2. poluvreme: Milos Kocic, Dan Gargan, Ty Harden, Doneil Henry, Chris Hunter, Matt Gold, King Osei Gyan, Gianluca Zavarise, Bas Ent, Keit Makubuya, Joao Plata