Стрелци:  1:0 – Батиоха, 1:1 – Касалица

Жути картони: Кецојевић – Крнета

ОФК БЕОГРАД: Лукач, Петковић, Кецојевић, Васиљевић, Родић, Николић, Павловски, Синђић, Симић, Милић, Батиоха. Тренер: Бранко Бабић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Вешовић, Крнета, Тошић, Микић, Димитријевић, Евандро, Миливојевић, Лазовић, Милуновић, Касалица. Тренер: Роберт Просинечки.

Боље се снашао домаћи тим на мокром терену на Карабурми у првом полувремену. После прве шансе у ’20 минуту, када је из изгледне прилике Родић шутирао преко гола, у ’24 минуту су дошли до предности.  Исти актери – Родић је лепо и лако прошао по левој страни оставивши Крнету иза себе, као да Крнета није ни био на терену, и убацио лопту у казнени простор, на коју је налетео Батиоха и коленом испред Микића спровео у мрежу. Наши момци су после вођства домаћина,  покушали прво преко Луке Миливовојевића, чији је покушај завршио поред гола, и после гужве у испред голмана Лукача, али је одбрана ОФК Београда реаговала и избацила лопту, после ударца Тошића главом. Имали су наши момци иницијативу и посед, али безуспешно. Низ неупотребљивих центаршутева Вешовића нису угрозили домаћина. Родић је покушао после продора још једном, али је Бајковић интервенисао, без проблема. У финишу првог дела, после фаула над Евандром, Димитријевић је покушао из слободног ударца, али далеко изнад гола Лукача. Лоша игра нашег тима у првом делу меча на „Омладинском стадиону“ и заслужено вођство домаћина.

Почело је друго полувреме на Карабурми. Без промена саства у тимовима, али без промена и у игри.

’54 минут – Прву шансу у другом делу има ОФК Београд, после корнера Кецојевић је највиши у скоку, али лопта иде право у добро постављеног Бајковића.

У ’57 минуту, прва измена на мечу, и то у нашем тиму. У игру улази Борха, који је заменио Луку Милуновића. Измена и у тиму ОФК Београда, Мијић мења Павловског.

’64 минут – Наставља се суморна игра нашег тима. Без промене на Карабурми. Мирић се припрема да уђе у игру.

Друга измена Робија Pросинечког. Мирић мења Марка Вешовића у ’65 минуту.

’68 минут – Покушао је Борха са око 20-так метара, али непрецизно и неуспешно.

Промена позиција у нашем тиму. Микић је на позицији штопера, а Тошић дејствује по левој страни. Фаул над Мирићем, после слободног ударца, без опасности по домаћина.

Измена број два у ОФК Београду. Лука Белић улази у игру, уместо Немање Милића. Лука Белић са 16 година и седам дана, постаје најмлађи дебитант у историји српског фудбала!

’73 – Борха пролази по левој страни, убацује лопту у петерац домаћина, али нема никог од наших играча, па одбрана домаћина лако отклања опасност. У наставку после фаула над дебитантом Белићем, Крнета је зарадио жути картон.

’75 минут – Борха лепо упућује центаршут, али Лазовићев ударац главом иде поред стативе. Петковић, десни бек ОФК Београда, због приговора добија жути картон.

Трећа измена у нашем тиму – Петар Ђуричковић у игри уместо Луке Миливојевића.

’80 минут – Корнер за наш тим иводи Лазовић, али без опасности по домаћина. Контанапад за ОФК Београд коју спречава Бајковић! Истрчао је наш голман на 35 метара од гола и стигао до лопре пре Симића. Доста простора за контранападе ОФК Београда.

’84 минут – Нова шанса за ОФК Београд, Бајковић поново брани.

’85 минут – ГОЛ! 1:1, Касалица! Димитријевић је лепо упослио Касалицу, који је изашао један на један и лако проследио лопту у мрежу. Девети гол Филипа Касалице, други за Црвену звезду, у првенству.

’90 минут – Покушао је Лазовић са десне стране, јако шутирао, али и непрецизно. Судија је продужио утакмицу за три минута.

’92 минут – После центаршута Лазовића, Тошић је покушао главом, али непрецизно. Вероватно и последња прилика за наш тим на овом сусрету.

Крај утакмице на Карабурми, 1:1. Ни на трећем узастопном гостовању наш тим није успео да дође до победе. После Крагујевца и Новог Пазара, ОФК Београд на Карабурми је успео да освоји заслужен бод против Црвене звезде.

Своје утиске можете изнети на МЦЗ форуму.