Јагодина – Црвена звезда (жене) 0:6 (0:4)

Стадион: Градски у Јагодини
Гледалаца: 200
Судија: Зорана Пуношевац (Крагујевац)
Стрелци: Добросављевић у 9, Попов у 21. и 28. из пенала, А. Пешић у 36, М. Пешић у 54. и Лазаревић у 79. минуту.
Жути картон: Вуловић (Јагодина)

ЈАГОДИНА: Вуловић, Ћузић, Васић, И. Милетић (од 73. Илић), Алексић, С. Милетић, Матић (од 46. Аранђеловић), Ашанин (од 56. Аврамовић), Ђорђевић (од 66. Вељковић), Рацић (од 68. Панић), Вулић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кларк, Добросављевић, Смиљковић (од 55. Јанков), Коркоран, Бобић (од 46. Живановић), Попов, Дамњановић, А. Пешић (од 46. Благојевић), М. Пешић, Мијатовић (од 55. Ђорђевић), Павловић (од 61. Лазаревић).

Црвено-беле фудбалерке су биле убедљиве у осмини финала Купа Србије, пруживши импресивну партију у срцу Поморавља: Јагодина – Црвена звезда 0:6 (0:4). Питање победника је решено већ у првом полувремену, када су играчице нашег тима постигле четири гола, а два пута је мрежу затресла Ана Попов. Водећи гол је постигла Александра Добросављевић, после ударца из слободног ударца са око 25 метара. У 36. минуту, грешку одбране домаћег тима је искористила Андријана Пешић.

У наставку сусрета, настављена је доминација Звездиних девојака у копачкама, па је у 54. минуту после центаршута Мимице Павловић, уследила лака реализација Милене Пешић. Коначан резултат је поставила Слађана Лазаревић, прецизним ударцем са десетак метара.

Жреб за четвртфинале фудбалског Купа Србије за жене обавиће се 25. априла, а утакмице су на програму 2. маја.

– На Градском стадиону у Јагодини је била лепа атмосфера, а током целе утакмице смо имали подршку верних навијача Звезде. Захвалио бих домаћинима на изузетном гостопримству, јер су нас Јагодинци заиста угостили на изузетан начин. После утакмице су организовали заједничку вечеру, а уприличилчи су нам и посету тамошњем Музеју воштаних фигура. Био је то заиста празник фудбала у Јагодини – нагласио је Дарко Стојановић, тренер и директор ЖФК Црвена звезда.

Наредни испит, црвено-беле фудбалерке очекује већ у недељу (22. април, 16:00 часова), када ће у Новом Саду на стадиону на Детелинари бити гости екипе Нови Бечеј.