ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда – Врање 1957 28:28 (14:13)

Рукометаши Црвене звезде ремизирали су 28:28 (14:13) против Врања 1957 у 1. колу Супер рукометне лиге Србије и освојили бод на почетку шампионата.

Током читавог меча играло се „гол за гол“. Звезда је у неколико наврата долазила до предности од два гола, али су гости одмах узвраћали. Головима Андрејевића и Момчиловића наш тим је у 25. минуту имао вођство од 13:10, потом је Хорват погодио и за 14:11, али су ипак Врањанци успели до краја првог полувремена да смање заостатак и на одмор оду са минусом од једног гола – 14:13.

Слично је било и у другом делу утакмице. Скубан је донео црвено-белима предност од 18:16, али је онда уследио преокрет гостију. Са три везана гола преокренули су резултат у своју корист (19:21), а онда су стигли и до плус три (21:24). Момчиловић, Скубан, па поново Момчиловић доносе нашој екипи ново изједначење – 25:25. У завршници меча Врање је стизало до минималне предности, а Звезда је одговарала и на крају успела да сачува бод – 28:28.

Најефикаснији у тиму Марка Кривокапића био је Марко Кнежевић са 7 голова, док су по 4 поготка постигли Иван Хорват, Немања Момчиловић, Душан Андрејевић и Милош Бујишић.

Наредне недеље, у 2. колу СРЛ Црвена звезда гостује Партизану у недељу 22. септембра 2024. године у 18 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРАЊЕ 1957 28:28 (14:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Ђорђе Јевтић и Милош Јевтић. Искључења: Црвена звезда 6, Врање 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 8(5), Врање 5(5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радовановић, Хорват 4, Ненадић, Момчиловић 4, Андрејевић 4, Давидовић, Тривуновић, Богуновић, Радуловић, Скубан 2, Матичић 2(1), Бујишић 4(1), Кнежевић 7(3), Николић, Пановски 1, Ковачевић. Тренер: Марко Кривокапић.

ВРАЊЕ 1957: А.Ивановић, Утвић 8(4), Денковић, Рудић 2, Тркуља 1, Драгољевић 7(1), Ђурић, Златановић, Додић, Петровић, Стевовић, Трајковић, Буквић 1, Јевтић 6, Андоновски 3, Н.Ивановић. Тренер: Ђорђе Теодоровић.

The post Црвена звезда – Врање 1957 28:28 (14:13) appeared first on СД Црвена звезда.