Црвена звезда савладала Валенсију, следи Барселона

Црвена звезда – Валенсија 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15)

Црвена звезда: Смарт 7, Теодосић 6, Ханга 7, Давидовац 5, Митровић 4, Лазић 2, Тоби11, Боломбој, Недовић 27, Гиедраитис 8, Гилеспи, Дос Сантос 5.

Валенсија: Харпер 8, Клавер, Пуерто, Риверс 10, Прадиља 2, Андерсон 5, Лопез Аростеги, Џонс 11, Инглиш 10, Робертсон 7, Оџелеј 9, Пангос 2.

Црвена звезда је у оквиру 24. кола Евролиге савладала Валенцију на свом паркету резултатом 82:64.

Сам почетак утакмице обележио је веома мали број поена.  Ниједан тим није успевао да пронађе било какав нападачки ритам. Ипак, након скромног почетка Црвена звезда долази до своје игре и серијом 12:0 ствара себи осетнију предност. На полувреме су црвено – бели отишли са +9 у односу на противника.

У наставку меча одговорност је на себе преузео Немања Недовић. Сјајном шутерском партијом је донео високо вођство свом тиму и преломио меч у његову корист.

Уз чврсту одбрану и контролу утакмице кошаркаши Јаниса Сферопулоса су успели да рутинском игром током последње четвртине забележе вредну победу.

Црвена звезда такмичење у Евролиги наставља већ у петак, када дочекује Барселону.