ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда – Војводина 36:22 (15:10)

Рукометашице Црвене звезде савладале су Војводину резултатом 36:22 (15:10) у претколу Купа Србије и пласирале се у четвртфинале.

Црвено-беле су оправдале улогу фаворита у овој утакмици. Водиле су током целог меча. У првом полувремену су постепено увећавале предност и на одмор отишле са пет голова вишка. У наставку сусрета изабранице Саше Бошковића су биле још убедљивије и на крају су тријумфовале са 14 голова разлике – 36:22.

Најефикаснија је била Лепосава Глушица која је постигла 7 голова. Шест погодака постигла је Александра Стаменић, а пет Теодора Великчковић.

Црвена звезда наставља такмичење у Купу Србије, а жреб за четвртфинале се одржава наредног викенда. Црвено-беле ће у четвртфиналу бити домаћин 13/14. јануара 2024. године, а могући противници су Јагодина, Железничар, Бекамнт ББ и Младост НП.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 36:22 (15:10)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Димитрије Матић и Бранислав Вујановић. Искључења: Црвена звезда 14, Војводина 6 минута. Седмерци: Црвена звезда 8(7), Војводина 7(5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 6, А.Савић 1, Ристић 2, Величковић 5, Глушица 7, Андрић, Јанкетић, Милетић 1, Цвијановић, Видић 1, Симић 2, Качаревић, Манчић 4, Ранчић 4, Гаровић 3. Тренер: Саша Бошковић.

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Аћимовић, Ћетковић 4, Мијаиловић, Чабаркапа, Шаранчић, Тодоровски 5, Чубрило 3, Сивчев, Булатовић, Новосел 1, Граматова 3, Бахун, Митровић 3, Дринић 3. Тренер: Игор Николић.

The post Црвена звезда – Војводина 36:22 (15:10) appeared first on СД Црвена звезда.