ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда Примобет – Војводина 23:27 (11:14)

Рукометаши Црвене звезде доживели су пораз у 13. колу Супер рукометне лиге Србије од Војводине резултатом 23:27 (11:14).

Новосађани су кренули силовито, повели са 4:1, али Звезда није дозволила гостима да направе већу разлику. Постепено су наши рукометаши смањивали предност актуелног шампиона и у 23. минуту преко Борислава Урте долазе до изједначења (9:9). Војводина потом везује три гола и са том предношћу одлази на одмор – 11:14.

Почетком другог полувремена гости долазе до плус шест (12:18). Изабраници Недељка Матића су у 49. минуту голом Душана Андрејевића успели да смање на три гола заостатка, али више од тога нису могли. Војводина је на крају тријумфовала резултатом 27:23.

У Црвеној звезди су се највише истакли Душан Андрејевић и Милош Бујишић са по 5 постигнутих голова. Три гола постигао је Виктор Матичић, и то сва три са 7 метара. Најефикаснији играч на мечу био је Вукашин Воркапић који је девет пута погађао Звездину мрежу.

Наредног викенда на програму је 14. коло СРЛ када ће Црвена звезда гостовати Динаму у Хали спортова „Стрелиште“ у Панчеву, а тај меч је на програму у суботу 16. децембра од 18 часова. Након тога следи зимска пауза у првенству до фебруара 2024. године.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ВОЈВОДИНА 23:27 (11:14)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Јован Цветковић и Лука Петровић. Искључења: Црвена звезда 12, Војводина 14 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(5), Војводина 5(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 2(2), Станисављевић, Урта 1, Андрејевић 5, Богуновић, Мајес, Матичић 3(3), Шмигић 2, Бујишић 5, Петрић, Н.Радовановић, Шљукић 2, Павловић 1, Колунџић 2, Ковачевић, Јелисић. Тренер: Недељко Матић.

ВОЈВОДИНА: Лучин, Шијан, Воркапић 9(1), Вуковљак, Азиз Аиди 4, Ратковић, Трнавац 1, Миленковић, Сунајко 2, Пушица, Пешић 2, Драшко, Томић, Роган 1, Голубовић 3, Пукоуски 5(2). Тренер: Борис Ројевић.

The post Црвена звезда Примобет – Војводина 23:27 (11:14) appeared first on СД Црвена звезда.