ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда Примобет – Југовић 29:26 (16:13)

Рукометаши Црвене звезде Примобет савладали су Југовић резултатом 29:26 (16:13) у 10. колу Супер рукометне лиге Србије.

Изабраници Недељка Матића су одлично отворили меч, повели са 5:2 и држали вођство све до 19. минута када су гости изједначили на 10:10. Виктор Матичић је својим петим голом у првом полувремену донео Звезди плус два (13:11), а Милош Бујишић је у последњим тренуцима првог полувремена погодио за нових плус три – 16:13.

Почетком другог дела игре црвено-бели су везали четири гола, од којих је Михаило Шљукић постигао два, за вођство од 20:13. Рукометаши Југовића су успели да смање заостатак поново на минус три (23:20), али је наш тим узвратио и у завршници дошао поново до највеће предности од плус 7 (29:22). Звезда се у последњих пет минута опустила, па су гости из Каћа успели да ублаже пораз – 29:26.

Најефикаснији на утакмици био је Михаило Шљукић са 7 голова, док је Виктор Матичић постигао 6 голова. Истакли су се и Милош Бујишић са 4 и Сава Радовановић и Урош Колунџић са по 3 поготка. Код гостију најефикаснији је био Алекса Скубан са 6 голова.

Победом над Југовићем наши рукометаши су се учврстили на 7. месту на табели, а у петак 24. новембра од 19 часова у 11. колу Суперлиге гостују екипи Врање 1957.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ЈУГОВИЋ 29:26 (16:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Лука Петровић и Јован Цветковић. Искључења: Црвена звезда 6, Југовић 12 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 3, Урта 2, Андрејевић 1, Тривуновић 1, Богуновић, Мајес, Матичић 6(5), Шмигић, Бујишић 4, Н.Радовановић, Шљукић 7, Павловић 1, Колунџић 3, Ковачевић 1, Јелисић. Тренер: Недељко Матић.

ЈУГОВИЋ: Тукуљац 4, Момчиловић 2, Драгољевић 2, Видојевић 2, Радојчић 1, Ранчић 1, Гаћиновић, Скубан 6, Нинков, Ђерић 3, Барбатесковић, Јаћимовски 2, Барјактаровић 3, Самарџић, Диздар. Тренер: Ђуро Тојагић.

The post Црвена звезда Примобет – Југовић 29:26 (16:13) appeared first on СД Црвена звезда.