FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Црвена звезда Меридианбет остала без даха на корак до великог преокрета у Пиреју

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз у Пиреју у дуелу деветог кола Евролиге против Олимпијакоса резултатом 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

Најефикаснији актер сусрета који је на крају решаван у узбудљивој завршници био је Алек Питерс са рекордом каријере – 28 поена за 40 минута проведеих на паркету!

Мустафа Фал је остварио дабл-дабл са 14 поена и 14 скокова у изостанку повређеног Николе Милутинова.

У екипи Црвене звезде Меридианбет која је добро отворила утакмицу, у два наврата имала +8 (27-35 И 31-39) па стала до краја полувремена Немања Недовић је био најефикаснији са 26 поена (4/8 за два, 5/12 за три). четири асистенције и три скока. Милош Теодосић је једини још био двоцифрен са 15 поена. Јаго је имао девет, Митровић осам, а Тоби и Боломбој по осам.

Црвено бели су у другом полувремену (на паузу се отишло резултатом 45:44) одиграли две потпуно различите четвртине: Трећу у којој су потпуно стали И дозволили Олимпијакосу да се одлепи на плус 15, И четврту у којој су огромним напорима И поред великог умора (ово је била четврта утакмица у само 6 дана И то без Лазића, Ханге, Симоновића И Нејпира) стигли до драматичне завршнице И заостатка од само три поене 83:86. Не И довољно за велики преокрет.

ОЛИМПИЈАКОС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 88:83
(20:23, 25:21, 19:9, 24:30)
Дворана мира и пријатељства, Пиреј;
Судије: Олегс Латишевс, Томаш Травицки, Јосип Радојковић;

Црвена звезда Меридианбет: Лазаревић, Теодосић 15, Давидовац 5, Митровић 8, Тоби 7, Боломбој 7, Илић, Недовић 26, Гиедраитис 6, Кузмић, Дос Сантос 9;

Олимпијакос: Вокап 6, Кенан 15, Лунцис 3, Ларенцакис 7, Розекас, Папас, Фал 14, Папаниколау 11, Браздеикис 2, Питерс 28, Сикма 2, Танулис;

Тренер Црвене звезде Меридианбет Јанис Сферопулос: -”Мислим да је трећа деоница одлучила. Нисмо били агресивни у одбрани. Било је тешко вратити се, али смо то урадили. Имали смо своје шансе у последњих неколико минута. Надам се да ћемо нешто извући из ове утакмице као поуку.

Црвено-бели се у петак враћају за Београд, и коначно ће имати који дан више за одмор пошто у понедељак дочекују Морнар у хали „Александар Николић“ од 20 часова.