ВажноНајновијеРукомет

Рукометашице тријумфом у Крушевцу успешно завршиле суперлигашку јесен

Рукометашице Црвене звезде савладале су крушевачки Напредак-12 у 10.колу Суперлиге, последњем за 2023. годину – 36:24 (18:11).

Од Напретка до Напретка, само бод иза шампиона Јагодине и кикс у Шапцу који је наш тим коштао јесење титуле. Осам победа, два пораза и доста показаног што може да радује пред 2024. годину, која би могла бити историјска.

Звезда је без проблема уписала нову победу и бодове, а Александра Стаменић потврдила репрезентативну форму.

Црвена звезда је са 4:0 отворила меч, била близу двоцифрене разлике већ у првом полувремену, уз седам голова Александре Стаменић, а Гергана Грозданова је поставила коначних 11:18 пред полувреме.

У наставку је наш тим диктирао темпо утакмице и контролисао дешавања, прилику су добиле све играчице и рутински привео меч крају.

Александра Стаменић 9 голова, Теодора Мајкић 5, по четири пута су погађале Сара Гаровић, Лепа Глушица и Сања Стаменковић.

Црвену звезду за крај очекује финале Купа Београда у суботу против Радничког са Црвеног крста, а наставак сезоне на програму је 20. јануара када ће наш тим дочекати Бекамент ББ.

НАПРЕДАК-12 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 24:36 (11:18)
Крушевац, хала:
Хала спортова. Гледалаца: 250. Судије: Душан Цветковић и Игор Николић (Лесковац). Искључења: Напредак 6, Црвена звезда 14 минута. Седмерци: Напредак 7(6), Црвена звезда 5(4).

НАПРЕДАК-12: Савко, К.Николић, Каралић, Ђорђевић-Задравковић 1, Атанасковић-Бартошић 2(1), Радовић 6(1), Балабан, Бјелић, И.Ђорђевић, Радоњић, Грозданова 7(3), Николић 4(1), Спасић 1, Томић, Да.Петковић 1, Др.Петковић 2. Тренер: Игор Ракић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 9(4), Мајкић 5, А.Савић 1, Ристић, Бонер 3, Глушица 4, Јанкетић, Цвијановић 2, Видић 1, Стаменковић 4, Симић 1, Качаревић, Ранчић 2, Гаровић 4. Тренер: Саша Бошковић.

The post Рукометашице тријумфом у Крушевцу успешно завршиле суперлигашку јесен appeared first on СД Црвена звезда.