ВажноНајновијеРукомет

Звезда убедљиво до финала Купа Београда

Рукометашице Црвене звезде декласирале су ОРК Београд на Бањици 41:27 (21:12) и пласирале се у финале Купа Београда.

Само два дана после победе над Јагодином, црвено-беле су опет биле на паркету. Противник је била екипа ОРК Београда, подмлађена и са веома кратким ростером. Тренери Саша Бошковић и Андреја Вукојевић пружили су прилику играчицама са мањом минутажом у досадашњем првом делу сезоне. За Црвену звезду је дебитовала Александра Милетић.

Звезда је брзо стекла двоцифрену разлику, а у другом полувремену противнице су успеле само пет пута да затресу мрежу нашег тима. Две велике серије водиле су до веома убедљиве победе и пласмана у финале.

Николина Видић је са девет голова предводила наш тим, Јана Момчиловић је постигла један мање (осам), Андреа Бонер пет.

Противник у финалу биће бољи из дуела Београд – Раднички. Наш клуб брани трофеј, а победник Купа Београда пласираће се у претколо Купа Србије. Протекле сезоне Црвена звезда је стигла до полуфинала.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОРК БЕОГРАД 41:27 (21:12)
Београд, хала
: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 50. Судије: Бранко Милекић и Марко Сајић (Београд). Искључења: Црвена звезда 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 1(1), ОРК Београд 5(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: М.Савић, Мајкић 1, А.Савић 2, Момчиловић 8, Ристић 1, Бонер 5, Јанкетић, Тасић, Милетић 1, Грујичић, Цвијановић 2, Видић 9, Стаменковић 4, Симић, Доровић 4, Ранчић 4(1). Тренер: Саша Бошковић

ОРК БЕОГРАД: М.Маћешић, Марковић 1, Попадић 3, А.Ненадовић 9, Бабовић 3, Бакалов, Ћировић, Ј.Ненадовић, Т.Маћешић. Тренер: Милан Анђелковић

The post Звезда убедљиво до финала Купа Београда appeared first on СД Црвена звезда.