ВажноНајновијеХокеј

Моћна Звезда славила у Сиску

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу на гостовњу Сиску резултатом 7:2 у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су одиграли сјајну утакмицу иако су били ослабљени неиграњем руских интернационалаца, показали су сав свој потенцијал и на крају убедљиво славили у Сиску.

Домаћи су повели већ после три минута игре голом Тајлера Дила. Само два минута касније Андрија Шпањевић је донео изједначење нашем тиму. У 12. минуту Угљеша Новаковић је донео вођство Црвеној звезди, а Анте Бебек је у 17. минуту постигао други гол за Сисак, па је после прве трећине било нерешено – 2:2.

Други период игре је у потпуности припао изабраницима Игора Косовића. Прво је Марко Младеновић донео нову предност нашој екипи, а у 26. минуту Новаковић је својим другим поготком повисио на 4:2. Пет минута касније и Алекса Гвозденовић се уписао у лису стрелаца, а шести гол за Звезду постигао је Шпањевић у 34. минуту игре.

Наш тим је одолевао нападима домаћих, а у самој завршници меча Лазар Лештарић је савладао голмана Сиска и поставио коначан резултат – 2:7.

Звездини хокејаши и даље имају максималан учинак и налазе се на деоби 1. места ИХЛ лиге, а наредног викенда дочекују екипу Загреба.

СИСАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:7 (2:2, 0:4, 0:1)

Сисак – Ледена дворана Зибел. Гледалаца: 1.137. Судије: Полашек, Прежељ, Саковић, Мажар. Казне: Сисак 16 минута, Црвена звезда 16 минута.

СИСАК: Мрђеновић, Раиха, Баждар, Бебек 1, Чанић (1ас), Добрић, Пузић, Безук, Дил 1, Маленица, Полонијо, Ђерек, Чавловић (2ас), Домитровић, Јарчов, Крикшић, Личина, Бујгер, Икановић Шилхман, Комљеновић, Краљ, Враголовић. Тренер: Дејан Дејановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Ристић, Видовић, Драговић (2ас), Лештарић 1, У.Новаковић 2, Подунавац, Шпањевић 2, Гвозденовић 1, Митровић (1ас), М.Младеновић 1, Пчалин, Рацић, Крављанац (2ас), К.Младеновић, Симић, Цвик, Ђинђић, Брадић, Шаљић. Тренер: Игор Косовић.

The post Моћна Звезда славила у Сиску appeared first on СД Црвена звезда.