ВажноКошаркаНајновије

Некомплетни црвено-бели поражени после два продужетка од Макабија 112:109

Кошаркаши Црвене звезде поражени су, после велике драме и два продужетка, од Макабија 112:109 на припремном мечу у оквиру турнира на Кипру.

Одлична утакмица виђена је у дворани у Никозији, а црвено-бели и поред ога што су играли без два стартна плејмејкера имали су шансу да дођу до победе и на крају регуларног тока и првог продужетка.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде Меридианбет били су Митровић и Недовић са 23 поена, Гедраитис је додао 22.

Виђено је много квалитетних потеза у регуларних 40 минута кошарке, деби Тобија, одличне епизоде Митровића, недовића, Ханге… али све је стало у два продужетка.

Након регуларних 40 минута било је 84:84, додатних пет минута завршени су резултатом 11:11, а Макаби је тек у другом продужетку сломио Звездин отпор. И тада је деловало да би разлика могла да буде убедљива – имали су Израелци чак и седам поена разлике (107:100), али је Звезда успела да се врати. Након неколико неискоришћених напада Макабија Адам Ханга је ухватио прикључак, а затим у последњим секундама имао акцију и за продужетак… Ипак, није успео да упути шут нити је добио фаул од судија који су током меча имали неколико врло спорних одлука на штету нашег тима.

КК Црвена звезда Меридианбет: Ханга 13 (3/7 за три, 6 ск, 5 ас), Давидовац 4, Митровић 23 (8/12 за два, 7 ск, 5 ас), Лазић 3, Симоновић 9 (7 ск), Тоби 4, Боломбој, Недовић 23 (5/10 за три, 5 ас), Гедраитис 22 (4/9 за три), Кузмић 4, Бјелица 2, Јаго Дос Сантос 2 (0/4 за три, 8 ас)

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет већ у суботу играју наредни меч, а ривал ће од 15.45 бити екипа Жалгириса.

The post Некомплетни црвено-бели поражени после два продужетка од Макабија 112:109 appeared first on СД Црвена звезда.