Глазер рекордер Лиге шампиона

Деловао је Омри Глазер као хоботница на Етихаду, и успео да уђе у анале највећег клупског такмичења на свету са чак 13 одбрана, што је рекорд Лиге шампиона.

Дуго је Фернандо Муслера са 12 одбрањених ударца навали Реал Мадрида држао рекорд и био узиман као пандан за савршену голманску партију у Лиги шампиона. Тада је домаћи Галатасарај поражен од шпанског великана резултатом 0:1, с обзиром да је уругвајски голман капитулирао у 18. минуту након гола Кроса, али му је после утакмице читав стадион скандирао. Три године од тада, успео је Омри Глазер да чак 13 пута заустави ударце расположених Халанда, Фодена, Силве и екипе. Толико је импозантно деловао чувар мреже Звезде да је партија из првог полувремена вероватно једна од најбољих голманских у историји нашег клуба, те да му је у тим моментима практично читав Етихад аплаудирао, наравно, предвођени нашим навијачима који су црвено-белима пружили фантастичну подршку синоћ.

Но, није Глазер једини Звездин голман који се налази међу 10 најбољих по питању одбрана, јер смо једини клуб који на овој листи има два чувара мреже. Наиме, 11 одбрана је имао Милан Борјан у поразу нашег клуба од ПСЖ-а, с тим да је тада резултат био већи и износио 6:1. На овој листи се налазе и неки од најбољих голмана на свету попут Јана Облака и Мануела Нојера, тако да, нема сумње да је Глазер у одабраном друштву.