ВажноНајновијеРукомет

Пораз рукометашица у Крушевцу

Рукометашице Црвене звезде поражене су у Крушевцу од домаће екипе Напредак 12 резултатом 27:26 (17:12).

Црвено-беле нису успеле да по други пут савладају директног ривала за прво место. Овог пута Крушевљанке су биле успешније.

Егал првог дела игре заменило је вођство домаће екипе у другој половини првог полувремена, када су головима у серијама креирале +6, а Јана Момчиловић смањила пред одмор на 17:12.

У наставку, Звезда се вратила у меч, Напредак контролисао два гола разлике, а наш тим није успео да у потпуности преокрене ситуацију у своју корист. Бивша играчица Црвене звезде, Катарина Радовић је предводила Напредак до победе, а одлична партија Иве Андрић није крунисана победом. Управо је Ива поставила коначних 27:26.

Ива је и са осам голова била најефикаснија, Андреа Бонер је постигла шест, Тамара Петковић 5.

У наредном колу на Бањицу стиже Темерин.

НАПРЕДАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:26 (17:12)
Крушевац, хала: ХС “Крушевац”. Гледалаца: 250. Судије: Вања Антић и Јелена Јаковљевић (Београд). Искључења: Напредак 6 минута. Седмерци: Напредак 3(2), Црвена звезда 1(1).

НАПРЕДАК: Савко, Д.Максић 1, Стојановић, Живковић 4, Симоновић, И.Јевтић 1, Арсић, Радовић 7, Данијела Петковић 2, Миленковић, Л.Максић, Бартошић-Атанасовић 2(2), Радоњић, Михајловић 1, Карајлић, Драгана Петковић 9. Тренер: Игор Ракић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић, Петковић 5, Момчиловић 3, Ристић, Бонер 6(1), Ђурковић, Ђорђевић 2, Савић, Тасић, Цвијановић 7, Кнежевић, Видић, Савић, Кострешевић 2, Андрић 8. Тренер: Весна Бојковић

The post Пораз рукометашица у Крушевцу appeared first on СД Црвена звезда.