ВажноКошаркаНајновије

Убедљива победа све боље Звезде у Лиону

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет убедљиво су савладали Асвел резултатом 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20). Звезда је у другом полувреме у потпуности надиграла противника.

Најефикаснији у редовима Звезде је био Добрић са 18 поена. Кампацо је додао 11 поена уз 6 скокова и 6 асистенција. Вилдоза и Бентил су постигли по 10 поена, с тим што је Аргентинац уз то додао 6 скокова и 8 асистенција.

Утакмица је отворена у нешто споријем ритму на обе стране, те ниие било пуно кошева на самом старту. Расположен у Звезди је био Бентил који је поентеркси предводио екипу. Кошевима Мартина са пенала Звезда је водила 11:15, али од тог момента Асвел прави серију 8:0 којом стиче предност 19:15. Прва деоница је завршена резултатом 19:17.

Тројкама Вилдозе и Холанда (19:23) је отворен наставак меча. Звезда је до резултата 28:30 одржавала предност, али је домаћин од тог момента направио серију 14:2којом је стекао двоцифрену предност (42:32). Финиш полувремена је припао нашој екипи која је успела да дође до резултатског прикључка и на полувреме оде за нешто мањим заостатком 42:37.

Најефикаснији у овом делу меча је био Вилдоза са 10 поена уз 6 асистенција, док је 8 поена додао Бентил.

Фуриозно је Звезда отворила друго полувреме серијом 2:9 којом је дошла до предности (44:46). Црвено-бели су у овој деоници заиграли изузетно чврсту одбрану, те су противнику дозволили само 11 поена. Асвел је у наставку поново повео, али се у финишу деонице истакао Петрушев са два узастопна коша која су оставила предност на нашој страни оред последњу четвртину 53:56.

Одлична игра се пренела и у задњу деоницу коју су црвено-бели отворили серијом 0:9 којом су стигли до двоцифрене предности (53:65). Поред сјајног напада, одбрана је деловала изузетно организовано, што показује податак да је Асвел за десет минута игре постигао само седам поена. У овом периоду игре де разиграо Добрић са 13 поена. На крају победа Звезде 60:76.

КК Црвена звезда Меридианбет: Вилдоза 10, Холанд 3, Лазаревић, Кампацо 11, Митровић 4, Мартин 3, Добрић 18, Ивановић, Марковић 3, Кузмић 6, Петрушев 8, Бентил 10;

Асвел: Де Коло 14..

Звезда наредни меч игра у понедељак против Меге у оквиру АБА лиге, док се Евролига наставља у четвртак када у Београд стиже Олимпијакос.

извор: сајт КК Црвена звезда