ВажноКошаркаНајновије

Звезда срушила неугодну Басконију пред пуним трибинама!

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет савладали су екипу Басконије на свом терену резултатом 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14). Црвено-бели су нешто лошије отворили меч, али су у другом полувремену нафиграли противника и стигли до 13. победе у Евролиги.

Најефикаснији у редовима Звезде је био Недовић са 20 поена, 12 је додао Бентил, 11 Добрић, док је одличан меч одиграо Мартин са 10 поена и 8 ухваћених лопти.

Басконија је од самог старта меча пронашла своју игру у нападу, што је крунисала серијим 0:7. Звезда није имала адекватно решење на брзу игру гостију, те је константно била у заостатку. Прва деоница је завршена резултатом 21:26.

Почетком друге деинице гости су дошли до двоцифрене предности (23:35), али од тог момента креће препород Звезде на крилима Факунда Кампаца. Аргентинац јр својом изузетном агресивношцу у одбрани подигао енергију целе екипе која је заиграла доста боље на оба краја паркета. Црвено-бели су направили серију 14:0 којом су стигли до предности 37:35. На полувремену је резултат био 39:38.

Најефикаснији у овом делу меча је био Добрић са 9 поена, седам је додао Бентил.

Наставак меча Звезда отвара изузетни добро, пре свега у одбрани где су гостима дозволили само два поена за готово четири минута игре. У том моменту су црвено-бели направили серију 11:2, којом су стекли двоцифрену предност (50:40). У нападу су готово сви поентирали, а у последњим тренуцима деонице се истакао Мартин са два узастопна која су одржала осетну предност на Звездиној страни 57:49.

Наш екипа се у последњих 10 минута игре није опуштала, те је све време одржавала стечену предност. Немања Недовић је обележио ову деоницу са својим десет убачених поена. На крају победа наше екипе 74:63.

КК Црвена звезда Меридианбет: Вилдоза 3, Лазаревић, Кампацо 3, Митровић 8, Мартин 10, Добрић 11, Илић, Недовић 20, Марковић 3, Кузмић, Петрушев 4, Бентил 12;

Басконија: Томпсон 15..

Звезда наредни меч игра у недељу против Морнара у Бару, док се Евролига наставља у среду када ће наша екипа дочекати Валенсију, док ће два дана након тога гостовати Асвелу у оквиру дуплог кола.

Извор: сајт КК Црвена звезда