АтлетикаВажноНајновије

Црвене звездице обасјале дворану медаљама

Атлетске школе А Б и Ц наступиле су на Првенству Београда у дворани. Готово да није било дисциплине у којој наши успешни малишани нису освојили барем једно, а у неким и више одличја.

Категорија Атлеске школе А

Златна у скоку удаљ била је Анђела Милошевић, која је најдаљи скок из зоне имала на 4.03 метра. Такође, злато у конкуренцији дечака освојио је Душан Колунџија са резултатом 4.33 метра.

Вицешамионке Београда биле су две Лене. Лена Лешић освојила је сребрну медаљу у дисциплини 50 метара препоне и у неузвесној трци остварила резултат 8.71 секунди. Лена Главинић била је друга у скоку увис, а њена сребрна медаља вредела је на висини од 1.16м.

Још једна медања у скоку удаљ из зоне. Бронзаном медаљом обрадовала нас је Ирена Атанацковић сјајним скоком на 3.84 метра.

Катеорија Атлетске школе Б

Три златне медаље биле су око врата малих Звездаша.

Вера Дрезгић доминирала је на 50 метара препоне, а њено победничко време износило је 10.43 секунди.

Најбољи у скоку увис био је Огњен Мрвошевић, који је прескочио летвицу на 1.09м.

Стефан Животић наставља да ређа само победе у скоку удаљ из зоне. Овог викенда победу је остварио са даљином од 3.58 метара.

Вицешампион Београда био је Сергеј Софијанић у дисциплини 50 метара препоне са 10.83 секунди.

Бронзану медаљу у спринту на 50 метара освојила је Магдалена Добрић са истрчаних 8.80 секунди.

Још једну бронзану медаљу укупном балансу медаља додао је Момчило Наранџић освојеном у скоку удаљ из зоне са даљином од 3.22 метра.

Категорија Атлетске школе Ц

Наше најмлађе, али најсјајније зездице освојиле су сјајних шест медања у категорији Ц атлетских школа.

Александра Сајевић суверено је победила у дисциплини 50 метара са истрчаних 9.56 секунди.

Првакиња Београда у скоку удаљ из зоне била је Мила Матић, која је најдаљи одраз у песку оставила је даљини 2.90 метра.

Две вицешампионке Београда. Лара Живановић сребрно одличје освојила је у спринту на 50 метара са резултатом 9.56 секунди.

Другу сребрну медаљу донела нам је Антонина Јевтовић у скоку удаљ из зоне са резултатом 2.45 метра.

Такође су освојене и две бронзане медаље. Препонашица Соња Андрејић била је трећепласирана на 50 метара препоне, а трку је завршила за 11.06 секунди.

Лав Ранковић био је трећи у дисциплини скок удаљ из зоне. Он је најдаљи покушај имао на 2.54 метра.

Велико браво да све наше звездице које су била доминантне на Првенству Београда, ако и за њихове успешне тренере и драге родитеље. Мали предах од такмичења у дворани, видимо се брзо на такичењима на отвореном.

The post Црвене звездице обасјале дворану медаљама appeared first on СД Црвена звезда.