КошаркаНајновије

Звезда остала без даха и преокрета у Милану

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет изгубили су од екипе Милана у гостима резултатом 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19).

Најефикаснији у редовима црвено-белих је био Бен Бентил са 17 поена уз 7 скокова, док је Лука Вилдоза уписао 11 поена.

Тврда коашарка са много контакта играла се од првог минута утакмице, док су екипе играле кош за кош готово целу деонице. Марковић је својим асистенцијама и одличним прегледом игре предводио напад Звезде, док је за поене био задужен претежно Бен Бентил. Резултат у овом делу игре је био 22:18.

Почетком друге деонице домаћин прави серију 9:2 којом остварује двоцифрену предност. Звезда је у овим моментима играла изузетно лоше у нападу, те није било изгледних шанси да смањи резултат, па је тако на полувремену домаћин имао значајну предност 45:32.

Најефикаснији у овом делу утакмице је био Бентил са 11 постигнутих поена.

У наставку утакмице црвено-бели су заиграли знатнк боље, са доста чврстине у одбрани, док су се кошеви у нападу постизали са доста муке. Разлика је спуштена на осам разлике (52:44) али више од тога није могло. У последњу деоницу се ушлу при резултату 59:49.

Већ на старту последње четвртине кошевима Илића и Петеушева Звезда прилази на шест разлике (59:53). Одбрана је деловала доста добро, док је напад био нешто лошији те су се црвено-бели доста мучили да дођу до преокрета. У писледњим минутама утакмице Звезда је пришла на само 4 поена заостатка (68:64), али за преокрет није имала снаге, а ни среће. Коначан резултат 74:68.

КК Црвена звезда Меридианбет: Вилдоза 11, Лазаревић 1, Митровић 7, Лазић, Добрић 7, Ивановић, Илић 5, Недовић 4, Марковић 3, Кузмић 4, Петрушев 9, Бентил 17;

Милано: Берон 15…

Кошаркаше Звезде већ у недељу очекује нови меч у оквиру регионалне лиге, где ће наша екипа угостити Игокеу. Евролига се наставља следеће недеље гостовањем Макабију у Тел Авиву.

Извор: сајт КК Црвена звезда